kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Wienerberger je hlavním sponzorem výstavby Nového domova pro osoby se zdravotním postižením

Wienerberger je hlavním sponzorem výstavby Nového domova pro osoby se zdravotním postižením

Wienerberger
Foto: Wienerberger
Wienerberger, výrobce cihel Porotherm, pálené střešní krytiny Tondach a betonových dlažeb Semmelrock, daruje na výstavbu Nového domova pro osoby se zdravotním postižením Centrum Bazalka, o.p.s. v Českých Budějovicích stavební materiál v hodnotě téměř tři miliony korun.

Hlavním důvodem pro realizaci projektu Domova pro osoby se zdravotním postižením je nedostatečná kapacita pobytových sociálních služeb. Nový domov je určen pro dospělé klienty z Centra BAZALKA, o.p.s. s autismem a přidruženou mentální retardací a pro dospělé klienty s kombinovaným postižením – tělesným, mentálním a smyslovým.

Společnost Wienerberger se do projektu výstavby Domova aktivně zapojila a jako hlavní sponzor ho podpoří darem ve formě stavebních materiálů – cihel a překladů Porotherm, střešních tašek Tondach a dlažby a obrubníků Semmelrock. Celková hodnota daru je bezmála tři miliony korun. „Mám velkou radost, že jsme firmou, která nehledí pouze na ekonomické výsledky, ale vnímáme svou sílu také jako prostředek pomoci,“ říká Kamil Jeřábek, generální ředitel Wienerberger s.r.o.

Ing. Vanda Polívková, zakladatelka a ředitelka Centra BAZALKA upřesňuje: „Dům bude mít kapacitu deseti lůžek v deseti samostatných pokojích, součástí budou i společné prostory. Dispozičně bude řešen ve dvou patrech s přilehlou zastřešenou terasou. Dospělí klienti v novém domově získají odpovídající péči v rodinné atmosféře a navíc budou moci díky poloze budovy, jejímu vybavení a dennímu programu udělat výrazný krok k integraci mezi běžnou společnost.“ Celá stavba bude realizována jako bezbariérová, samozřejmostí je technické uzpůsobení interiéru i exteriéru a vhodné materiální vybavení. Pro rodiče klientů je stavba domova splněním velkého snu. Dokončení celého projektu je plánováno na jaro 2023.

„Pomoc Centru BAZALKA není jediným velkým projektem v sociální oblasti, do kterého je Wienerberger zapojen. Z těch opravdu velkých akcí lze dále jmenovat například rekonstrukci usedlosti Cibulka v Praze, kde bude vybudován dětský hospic,“ upřesňuje aktivity z oblasti ESG Kamil Jeřábek. Tento ušlechtilý záměr Wienerberger podpoří darováním střešní krytiny Bobrovka na všechny budovy v areálu, i zde tedy půjde o podporu v řádu několika milionů korun.

Foto: Wienerberger

Slavnostní poklepání základního kamene Domova pro osoby se zdravotním postižením Centrum BAZALKA

Slavnostní poklepání základního kamene proběhlo na stavební parcele v Českých Budějovicích dne 8. února 2022 od 11:00. Stavbu otevřela ředitelka Centra BAZALKA Ing. Vanda Polívková, zakladatelka a předsedkyně správní rady Centra BAZALKA Martina Koudelková, hejtman Jihočeského kraje MUDr. Martin Kuba, zástupci Magistrátu města České Budějovice, zástupce hlavního sponzora generální ředitel firmy Wienerberger Ing. Kamil Jeřábek, zástupce rodičů budoucích klientů a také architekt projektu Ing. arch. Jan Klein.

Vizualizace projektu si můžete prohlédnout zde.

Foto: Wienerberger

O společnosti Wienerberger

Společnost Wienerberger s.r.o. se sídlem v Českých Budějovicích je největším výrobcem pálených cihel v ČR. Po převzetí společnosti Tondach se stala také největším výrobcem keramických střešních krytin u nás. Její portfolio na trhu v ČR nyní zahrnuje zdicí systém Porotherm, obkladové a lícové cihly Terca, keramickou dlažbu Penter, pálenou střešní krytinu Tondach a betonové dlažby Semmelrock. Wienerberger s.r.o. je součástí nadnárodního koncernu Wienerberger, který představuje největšího světového výrobce cihel a současně lídra v produkci pálených střešních krytin v Evropě. Více informací najdete na www.wienerberger.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky