kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Světový pohár FIS Masters Cup se vrací do Pece

Světový pohár FIS Masters Cup se vrací do Pece

lyžař
Foto: FIS Masters Cup
Po dvouleté odmlce, vzhledem ke covidové pandemii, se ve dnech 5. až 6. března 2022 v Peci pod Sněžkou uskuteční již 16. ročník Světového poháru ve sjezdovém lyžování kategorie Masters. Na sjezdovkách Javor místního SkiResort ČERNÁ HORA – PEC, jednoho z nejlepších lyžařských areálů v České republice, budou sportovci soutěžit ve slalomu a obřím slalomu. FIS Masters Cup se v Peci koná již od roku 2008 a účastní se ho muži i ženy ve věku 30 a více let, v kategoriích odstupňovaných po pěti letech.

„Doufáme, že se celá pandemická situace natolik uklidní, že budeme schopni našim závodníkům a divákům nabídnout opět skvělá sportovní klání se skvělými výsledky i neopakovatelnou atmosférou jako tomu bylo v Peci i v minulých sezónách,“ říká předsedkyně organizačního výboru a jednatelka hlavního organizátora, společnosti SJ SKI, Iva Kárníková.

Vrcholné závody Světového poháru kategorie Masters pořádané v České republice charakterizuje nejen velmi kvalitní příprava tratí ve SkiResort ČERNÁ HORA – PEC a profesionální organizace na vysoké úrovni, ale i oblíbený doprovodný program, který je pro účastníky pravidelně připravován. Vrcholem je sobotní slavnostní vyhlášení výsledků slalomu v hotelu Horizont a následná after party s možností setkání všech závodníků, jejich doprovodu, ale i partnerů a organizátorů.

Oblíbenost tohoto závodu dokládá i skutečnost, že se na sjezdovce Javor potkávají závodníci z celého světa. Opakovaně nechybí zástupci z tradičně silných lyžařských velmocí, jako jsou Němci, Rakušané, Francouzi nebo Italové. Pravidelně mají organizátoři přihlášené borce i z velice vzdálených destinací, jako jsou Nový Zéland, USA, Austrálie, ale i Rusko či Kazachstán.

„I letos očekáváme přes 200 závodníků, samozřejmě převážně z blízké Evropy. Mezi pravidelné a skoro nejpočetnější skupiny patří Slováci, z jejichž řad se v letech minulých rekrutoval jednoznačně nejstarší závodník, legenda, několikanásobný mistr světa Otto Krajňák, ročník narození 1925. Bohužel jeho účastí si v letošních závodech nejsme úplně jisti. S kým ale můžeme určitě počítat, je spolupracovník a kamarád Bohumír „Bobas“ Zeman, jeden z našich nejúspěšnějších reprezentantů, olympioniků, který se ujme role mezinárodního technického delegáta. Jeho profesionalita, ale i letité zkušenosti ze závodních kolbišť jsou zárukou kvalitního průběhu celých závodů,“ doplňuje předsedkyně organizačního výboru.

Nad akcí převzalo záštitu Ministerstvo pro místní rozvoj a hejtmanství Královéhradeckého kraje. Nemohla by se konat rovněž bez podpory Nadace ČEZ, SkiResort ČERNÁ HORA – PEC, měst Pec pod Sněžkou a Trutnov i řady dalších partnerů včetně známého hotelu Horizont.

O FIS Masters Cup

Světový pohár FIS Masters Cup je soutěž pořádaná zejména v Evropě a v Severní a Jižní Americe, které se pravidelně účastní okolo 10 000 aktivních závodníků z celého světa. Účastníci musí být ve věku vyšším než 30 let a být platnými členy příslušné národní lyžařské asociace, která je řádným členem Mezinárodní lyžařské federace FIS. Většinou jde o bývalé lyžařské reprezentanty a špičkové závodníky, proto jsou závody FIS Masters divácky velmi populární.

Více informací najdete na www.sjski.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky