kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Travel News: Babí léto na Azurovém pobřeží

Travel News: Babí léto na Azurovém pobřeží

moře
Foto: Unsplash
Jaké cestovní novinky jsme si pro vás přichystali?

Babí léto na Azurovém pobřeží

Francouzská Riviéra je cestovatelským magnetem, který přitahuje šarmem a zároveň jižanskou pohostinností. Když letní turistická vlna pomine, přichází správná chvíle užít si půvaby Côte d’Azur v poklidu a objevovat i nečekaná zákoutí. Bendor, Les Embiez, Porquerolles, Port-Cros, Sainte-Marguerite a Saint-Honorat, to je šest ostrovů vzdálených jen pár minut lodí od Azurového pobřeží. Každý je světem sám pro sebe s vlastními tajemstvími. Co věděl muž, jenž byl na příkaz Ludvíka XIV. uvězněn s železnou maskou na tváři v pevnosti na ostrově Sainte-Marguerite? Bůh ví. Rozjímat o svobodě můžete při pozorování desítek druhů ptáků u jezera Batéguier na opačném konci ostrova. Nedaleko Cannes leží Saint-Honorat, ostrov mnichů, kde se již 1600 let modlí cisterciáci pečující o rozlehlé vinice. Vedle opatství můžete navštívit restauraci La Tonnelle a ochutnat vína z mnišské produkce. Ostrovní odysea podél Azurového pobřeží je skvělý plán, jak si užít dozvuky babího léta.

Nejmenší kulturní velmoc

Už přemýšlíte o zimní exotice? Jamajka, největší anglicky mluvící ostrov v Karibiku, má co nabídnout. Vedle katalogových pláží je tento stále zelený ostrov porostlý bujnou vegetací tropických lesů, kde zurčí řeky a vodopády. Poznávání můžete pojmout aktivně a vypravit se například do Blue Mountains, kde se sklízí jedna z nejlepších káv na světě. K Jamajce patří také vyhlášený rum, jehož kvalitu lze testovat při návštěvě místních palíren. Říká se, že tato země, která je rodištěm Boba Marleyho a Usaina Bolta, je nejmenší z kulturních velmocí. A hlavně Jamajkou vrtí jen pozitivní vibrace. Nejlepší období k návštěvě je od prosince do dubna, kdy se teploty pohybují okolo 30 °C, ale vzhledem ke všemu zmíněnému je Jamajka dobrou volbou za každého počasí.

Jamajka
Foto: Pixabay

Nejen na fotbal za šejky

Letošní mistrovství světa ve fotbale se odehraje v Kataru, šampionát proběhne od 21. listopadu do 18. prosince 2022. Je to výjimečná událost i proto, že se poprvé koná na arabské půdě. Pobyt na Blízkém východě si lze zpestřit návštěvou země, která byla ještě donedávna turismu uzavřena –  Saúdské Arábie. Po dobu mistrovství bude během dne operovat několik leteckých linek spojujících Katar a Saúdskou Arábii. Fotbaloví fanoušci si tak po absolvování hodinového letu budou moci přivézt i zážitky jiného druhu. Hlavní město Saúdské Arábie, Rijád, představuje fúzi tradice a moderního věku, kde nechybějí prvotřídní restaurace, hotely, obchody ani zábava. Konzervativní království dokonce pořádá Riyadh Season, světový festival životního stylu. Památky UNESCO a příroda čekají v Džiddě a městě AlUla, kde budete dost daleko od předvánočního shonu.

Saúdská Arábie
Foto: Unsplash

Autor: Barbora Slavíková Literová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky