Byznys & Reality

Nároky na makléře udává nejen zákon, ale i doba

Nároky na makléře udává nejen zákon, ale i doba
3.8.2021

Od března roku 2020 se pro realitní makléře ledacos změnilo. Z původně volné živnosti se stala živnost vázaná, která s sebou nese přesně stanovené požadavky na vzdělání jejího vykonavatele. Cílem této dlouho připravované úpravy zákona bylo zvýšení odbornosti makléřské profese a ochranu spotřebitelů.

Dává to smysl

Realitní makléř je osobou, která v danou chvíli nese zodpovědnost mnohdy s celoživotními úsporami svých klientů a zprostředkovává jim závazek na dlouhá léta. Krom velké zodpovědnosti se musí makléř, broker nebo jakkoli jinak nazývána profese realitního zprostředkovatele, orientovat nejen na realitním trhu, ale musí mít znalosti i z oblasti práva, daní, financí, marketingu a dalších oborů. Je tedy zcela přirozené, že by makléř měl prokázat odbornou způsobilost.

Vzdělání je základ, praxe nezbytnost

Realitní trh je živý organismus. Změny na trhu samotném, změny v poskytování hypotéčních úvěrů, právní změny nutí být makléře neustále ve střehu a vzdělávat se kontinuálně. Splnění požadavků na úroveň vzdělání pro vstup do odvětví ještě neznamená úspěch na pracovním poli. Možnost dalšího rozvoje nabízí profesní studium MBA.

Proč studovat dál? 

MBA studium trvá 12 -18 měsíců a je koncipováno tak, aby doplnilo teoretické znalosti, ale primárně rozšiřuje ty praktické. Na pražském Business Institutu nabízí přímo obor MBA Real Estate určený nejen makléřům, ale všem dalším odborníkům pohybujícím se v oblasti realit. Mezi lektory figurují jména jako např. Filip Ondruš, MBA, který je specialistou na rezidenční development, investice do nemovitostí a současně je majitelem firmy FIOREAL s.r.o. nebo Vladimír Syruček, jehož specializací je zejména řešení duplicitního vlastnictví, vyvlastnění, stavby na cizím pozemku a věcná břemena.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.