Byznys & Reality

Zahraniční nemovitosti: Jak si Češi vedou v New Yorku a v EU?

Zahraniční nemovitosti: Jak si Češi vedou v New Yorku a v EU?
4.1.2021

Co nového se událo na poli zahraničních nemovitostí?

Stavební sektor v Evropské unii strádá

České stavebnictví bylo v letošním prvním pololetí s meziročním poklesem produkce o 4,6 procenta mezi zeměmi Evropské unie na 13. místě. Celkem v zemích Evropské unie produkce stavebnictví v prvním pololetí klesla v průměru o 8,5 procenta. Podle analytiků však nebyl problém v poptávce. Podobně jako v Česku, i v dalších evropských zemích se stavební firmy potýkaly s výpadky a průtahy kvůli problematickým dodávkám materiálu nebo nedostupnosti pracovní síly.

Češi v newyorských mrakodrapech

Původem česká prop-tech firma Sharry bude svou digitální platformu pro moderní kancelářské budovy nasazovat ve 23 výškových budovách v New Yorku. Pro své portfolio kanceláří si ji vybrala americká developerská společnost SL Green. Vlajkovou lodí spolupráce se stal v září otevřený 427metrový mrakodrap One Vanderbilt, pátá nejvyšší budova Spojených států amerických. Firma dodává Američanům několik řešení, například mobilní aplikaci nahrazující vstupní karty.

Průmysl prahne po skladech

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti Savills se Evropa do konce roku 2022 v důsledku růstu výrobního sektoru dočká poptávky po dalších 11,6 milionech metrů čtverečních skladových prostor. Realizovaná poptávka ze strany evropského výrobního sektoru se v posledních letech výrazně zvýšila, a to ze dvou milionů metrů čtverečních v roce 2012 na čtyři miliony metrů čtverečních v roce 2019.

Nejvzdálenější hotel na světě

Velmi sofistikovaný hotel nesoucí příhodný název Pater Nostrer neboli Domov na obzoru vyrostl na odlehlém ostrově Hamneskar zhruba 22 mil od Göteborgu na západním pobřeží Švédska. Místo je od civilizace vzdálené natolik, že je možné se k němu dostat pouze pomocí vrtulníku a následnou plavbou lodí. Součástí komplexu je devět pokojů, v nichž se může ubytovat celkem 18 hostů. Komplex včetně restaurace, baru, kavárny i venkovní obytné části, která umožňuje i přespání, navrhlo švédské studio Stylt.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.