Byznys & Reality

Zájem o zrekonstruované byty v centru Prahy roste

Zájem o zrekonstruované byty v centru Prahy roste
14.7.2021

Počet bytů nabízených na pražském realitním trhu rok od roku klesá. Může za to zejména nefunkční stavební zákon a přebyrokratizovaný zdlouhavý proces povolování. Ubývají hlavně byty v novostavbách. To nahrává mimo jiné i developerům, kteří se specializují na rekonstrukce zchátralých historických bytových domů v centru hlavního města.  

Jedním z nich je i společnost Acord Invest, přední pražský developer specializující se daný segment, který na trhu působí již od roku 2006. „Máme za sebou více než 30 úspěšných rekonstrukcí v centru Prahy. V současné chvíli rozjíždíme mimo jiné i projekty zaměřené výhradně na nájemní bydlení, kdy po revitalizaci budovy klientům nabídneme kompletní správcovský servis,“ uvádí Serge Mayer, člen představenstva Acord Invest.

Jak ale taková rekonstrukce probíhá a co všechno obnáší? „Po pečlivém vytipování zakoupíme nemovitost. Následně ve spolupráci s památkáři budově vdechneme zašlý lesk a obnovíme jejího genia loci, který se s léty chátrání vytrácel. Naše práce začíná u samotné akvizice včetně projektové činnosti a končí finálním prodejem či pronájmem. Naše správcovská společnost Forum se následně stará o správu všech našich objektů,“ doplňuje Mayer.

Investiční byt či vlastní bydlení?

„Typologie klientů se poměrně liší. V centru teď letí investiční byty, případně si zde pořizují byty mladí bezdětní, anebo třeba cizinci, kteří do Prahy přijeli za prací a vyhledávají centrum dění. Rodiny s dětmi pak nejčastěji vyhledávají širší centrum města, většinou v blízkosti zeleně, jako jsou např. naše projekty Teresa Lavande na Vinohradech či Ovenia Park Line na Letné, kde si převážná většina klientů pořídila byt k vlastnímu bydlení.“ uzavírá Mayer.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.