kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Současné umění na Letním výtvarném salonu

Současné umění na Letním výtvarném salonu

Rony Plesl: Memento Mori
Rony Plesl: Memento Mori
Letní výtvarný salon Kodl Contemporary již pošesté uvádí přední umělce současné scény. Expozici je možné navštívit v prostorách Galerie KODL do 31. července.

Kolekce prezentuje to nejlepší od výrazných solitérů českého i zahraničního současného umění. Letošní ročník se poprvé nebude konat pouze v Praze, ale v září se výstava přestěhuje do Helsinek, jsou na ni totiž rovnocenně zastoupeni jak čeští, tak finští tvůrci. Jejich tvorbu spojuje hluboký zájem o průzkum výtvarných materiálů a pokoušení hranic různorodých výtvarných médií.

Českou výtvarnou scénu zastupují hned dva známí současní umělci, jejichž tvorba je spojena především se složitým amorfním materiálem skla. Unikátní technologii Vitrum Vivum, která umožňuje odlévání velkoformátových skleněných plastik, uplatňuje ve své tvorbě Rony Plesl. Také Lukáš Novák je expertem v posouvání hranic skleněné plastiky. Na salonu vůbec poprvé představí vlastní technologický postup zpracování skla, a to hned ve dvou interaktivních objektech. Ira Svobodová pak ve svých precizních malbách pokouší hranice rychleschnoucího akrylu lazurným malířským postupem, který nezapře pochopení technik starých mistrů, a který ve svých malbách dovádí k naprosté dokonalosti.

Tři finské tvůrce propojuje hluboký zájem o zkoumání procesu umělecké tvorby. Leena Nio pokouší optický vjem diváka, který je chvíli na pochybách, zda je vystavené dílo pleteninou či olejomalbou na plátně. Vesa-Pekka Rannikko i Miika Nyssönen jsou intermediálními umělci. Rannikko vystavuje unikátní a efemérní sádrové objekty, v nichž je podobně jako v geologických vrstvách zachycen proces tvorby. Nyyssönenova tvorba je pak na výstavě prezentována jak objekty, tak malbami, v nichž se věnuje především individuálním vizuálním zkušenostem diváka.

Podrobnosti naleznete na www.kodlcontemporary.cz

Galerie

Foto: Kodl Contemporary

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky