kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » AD Group: Od projekčního plátna ke globální firmě

AD Group: Od projekčního plátna ke globální firmě

AD Group
Foto: AD Group
Do povědomí veřejnosti se Radoslav Kobza zapsal díky architektonické kanceláři Arch.Design, kterou založil před 25 lety. Přestože na počátku byli architekti, dnes portfolio brněnské skupiny AD Group čítá 14 firem. Většina z nich je profesně svázaná se stavebnictvím, plánováním a architekturou, v rodině AD ale najdeme i zubní kliniku nebo wellness hotely.

Architektura je grunt!

Prvním a základním kamenem rodiny AD Group bylo architektonické studio Arch.Design vybudované v roce 1995. „Počátky podnikání bylo úžasné dobrodružství. Do pracovního procesu jsem spadl rok po revoluci a nálada pro podnikání v té době byla úžasná,“ řekl majitel a generální ředitel celé skupiny Radoslav Kobza v rozhovoru pro Rádio Z. Dnes je Arch.Design etablovaná projekční společnost, která se zabývá širokým spektrem činností v investiční výstavbě. Profesionální tým architektů a projektantů se věnuje urbanismu, architektuře, stavební projekci i inženýrské činnosti. Vytváří také projekty interiérů, vizualizace a počítačové animace návrhů a řadu souvisejících činností. To vše s cílem naplnit očekávání všech klientů. Mezi nejznámější realizace skupiny patří Pavilony V a P na brněnském výstavišti, technologický institut CEITEC či hotel Maximus Resort u brněnské přehrady či víceúčelová sportovní (hokejová) hala v Brně. Za svoji činnost získali architekti několik ocenění v soutěži Stavba roku.

Juliana II
Foto: AD Group

Od plánování k realizaci

K rychle rostoucí projekční kanceláři zanedlouho přibyly aktivity v oblasti realizace staveb, a postupně tak vznikaly další firmy, jejichž společným jmenovatelem bylo stavebnictví. „Jak skupina rostla a sílila, pustili jsme se i do vlastních staveb, nejprve bytových domů, obchodních domů, kanceláří, ale i hotelového komplexu Maximus Resort, na jehož úžasném rozvoji se podílí téměř všechny společnosti skupiny,“ říká Radoslav Kobza. V roce 2005, souběžně se začleněním resortu Maximus u brněnské přehrady do portfolia společnosti, založil Radoslav Kobza firmu AvrioInvest. Nejaktuálnějším projektem této akviziční, inženýrské a developerské společnosti je bytový komplex Juliana II, který nabízí pohodlné městské bydlení v dosahu přírody. S rozvojem developmentu a stavebních činností ve skupině se objevila potřeba řízení stavebních projektů. Řešením byl vznik další firmy – INVIN, která rozšířila skupinu. Z počátku malá firma se rychle proměnila v jedničku v oblasti project a cost managementu staveb a technického dozoru, což dokazují i dlouhodobí partneři, kterými není nikdo menší než ŠKODA AUTO či BMW. Ze současných projektů můžeme zmínit prodloužení tramvajové tratě Osová, výstavbu nových budov pro IKEM, Dětskou léčebnu v Ostrově u Macochy nebo koncertní halu legendárního architekta Stevena Holla v Ostravě.

hala
Foto: AD Group

Maximus jako brána k lidem

Zatímco architekti reagují, a to i ve velkých projektech, primárně na představy a zadání jednoho klienta, hotelový a wellness resort stojí před jinými výzvami. Musí reagovat na neustále se měnící strukturu návštěvníků a snažit se předcházet změnám v jejich potřebách, zatím co ty stávající naplňuje. Proto když Kobza koupil resort u brněnské přehrady, mnozí o jeho úspěchu pochybovali. „Říkal jsem si, že bude úspěšný jen tehdy, když do toho pořádně šlápnu a udělám z něj nejlepší resort, kterého budu schopen. Zpětná odezva mě nabíjí a mám pak pořád chuť jít dál,“ říká o svých plánech Kobza. Maximus se po zásadní rekonstrukci a změně zaměření stal vyhledávaným cílem nejen brněnských hostů. Jeho úspěch pak přivedl v roce 2019 do rodiny AD Group hotel SEN v Senohrabech u Prahy. Ten má díky podobnému wellness konceptu ambice stát se minimálně stejně úspěšným. Už dnes se do ikonické budovy nedaleko dálnice D1 vracejí náročnější hosté – zdařilá rekonstrukce a saunový svět provozovaný společností Infinit pomohl změnit dříve uvadající hotel na oblíbenou destinaci.

Hotel SEN
Foto: AD Group

Byznys se srdcem

Radoslav Kobza se snaží celé skupině AD Group vtisknout do DNA hodnoty, které ho samotného dlouhodobě formovaly. Proto dnes mezi jejími projekty najdeme nejen komerční realizace, ale i výstupy, které řeší bolavá místa na brněnské mapě, jako je projekt Areny Brno, multifunkčního sportoviště za Lužánkami nebo Velodromu Brno. Přes společnost Arch.Design tak rozvíjí úzkou spolupráci s kanceláří městského architekta a připravuje i další plány na pomoc moravské metropoli. Pokud jde o vlastní stěžejní hodnoty, AD Group stojí na pilířích, jako je stabilita, orientace na klienta, respekt, týmový duch, odbornost a kvalita. Firemní růst, doložený nejen počtem zakázek a zvyšujícím se obratem, ale hlavně spokojenými klienty a také zaměstnanci, dokazuje, že takto postavená společnost může přetrvat nejen dobu konjunktury, ale zvládnout i náročnější období.

Radoslav Kobza
Foto: AD Group

Ing. arch. Radoslav Kobza

Rodák z Brna, šťastně ženatý otec dvou synů, architekt, podnikatel a stavitel. Generální ředitel AD Group, skupiny 14 firem podnikajících v oblastech projekce, developmentu, stavebnictví a hotelnictví. Svou první firmu Arch.Design založil v roce 1993, ta se postupně stala jednou z největších projekčních kanceláří v České republice. K rychle rostoucí firmě zanedlouho přibyly aktivity v oblasti přípravy a realizací staveb, a postupně tak vznikaly další společnosti – Constra, AvrioInvest, Invin, Relycon, Linioplan, AvrioReal, Subtech a DK architekti, jejichž společným jmenovatelem je stavebnictví a development. Součástí skupiny jsou také firmy AD Interiér s vlastní výrobou atypického nábytku a AD Economy, jež zastřešuje ekonomickou stránku všech firem. Od roku 2012 buduje wellness hotel Maximus Resort u brněnské přehrady, na jehož úžasném rozvoji se podílely téměř všechny společnosti skupiny AD Group, a před třemi lety oblast hotelnictví rozšířil o hotel SEN, zámecký hotel v Senohrabech u Prahy. Skupina AD Group zaměstnává kolem 300 zaměstnanců a každoročně dosahuje obrat přes jednu miliardu korun.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky