kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Jakub Masák: Vracíme budovám život

Jakub Masák: Vracíme budovám život

Foto: Lofty Kolbenova
Moderní a zároveň respektující genia loci. Takové bude bydlení v bývalé Kolbenově továrně na malé stroje v pražských Vysočanech. Díky rozsáhlým vzdušným prostorům zde vznikne přes dvě stě loftových bytů a ateliérů. Za vznikem projektu Lofty Kolbenova stojí Jakub Masák, zakládající člen představenstva společnosti Masák & Partner a hlavní architekt projektu Lofty Kolbenova, který má s konverzemi historických budov letité zkušenosti.

Rekonstruujete bývalou továrnu ČKD. Proč jste se rozhodli využít právě existující budovu?

Jsme památkový atelier a to je i důvod, proč stávající budovy vnímáme jinak a proč jsme se rozhodli i v případě bývalé továrny ČKD využít současné konstrukce, zapojit její historii.

Jak se do interiéru promítne tovární historie?

Celý projekt Lofty Kolbenova navazuje na historickou stopu průmyslové části Vysočan. Velkorysý prostor továrny je tvořen nosnou konstrukcí těžkého železobetonového skeletu, řada betonových stěn a konstrukcí zůstane záměrně neomítnutá s přiznanou materiálovou texturou betonu. Nejen trámové stropy, ale i některé sloupy zůstávají v interiérech přiznané jako industriální artefakty, dělící příčky uvnitř bytů jsou pak řešeny nejen jako zděné, ale i prosklené, aby připomínaly stará tovární okna. K celému záměru pak patří i další industriální artefakty jako interiérová schodiště z oceli nebo litiny.

Jak přistupujete k obnově bývalých průmyslových budov?

Máme bohaté zkušenosti z několika rekonstrukcí brownfieldových objektů na byty. Umíme zachovat cennou stopu původní výstavby, a nadto jí dát nový náboj k novému účelu. K projektu vždy přistupujeme se snahou zachovat původní řešení, zároveň chceme místu vtisknout moderního ducha. Průmyslové objekty měly v minulosti vždy jako hlavní účel funkčnost a s ní spojené atributy jako univerzalita a robustnost či provozní logika. U projektu Lofty Kolbenova chceme propojit tyto atributy s novým designem a pokračovat v příběhu budovy v modernějším duchu.

Foto: Lofty Kolbenova

Proč jste se rozhodli pro obnovu právě této budovy?

Protože byla na prodej. Bývalá továrna na malé stroje má své nezaměnitelné kouzlo. Dali jsme si proto za cíl vrátit tomuto místu rekonstrukcí život. Tento typ projektů nás navíc velmi baví. Specifika původní továrny, jako jsou vysoké světlé výšky, velké hloubky traktů a další řada historických prvků, jsou pro nás výzvou. Věříme, že byty se tak stanou nejen bydlením samým, ale i uměleckým a technickým artefaktem. Troufnu si říci, že v případě tohoto projektu nabízíme opravdu krásné loftové byty za dostupnou cenu.

Lofty Kolbenova se nachází v pražských Vysočanech. V čem je tato lokalita specifická?

Je to fabrika. Část ulice Kolbenova je průmyslovým areálem a my uprostřed ní stavíme developerský projekt.

Jakub Masák

Jakub Masák vystudoval architekturu na ČVUT v Praze a před více než dvaceti lety založil ateliér Masák & Partner, který se podílel na více než 400 projektech. Mezi jeho záliby patří dělání děti, kterých má šest. Dále památky a příroda. Není tedy překvapením zaměření ateliéru především na rekonstrukce kulturních památek, jako je Státní opera Praha, Pražský hrad nebo chata Libušín na Pustevnách. Nyní se Jakub Masák prostřednictvím své další společnosti Masák & Partner Group pouští i do realizace vlastních developerských projektů. Jedním z nich je projekt Lofty Kolbenova.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky