kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Lofty Kolbenova: V Praze vzniká bydlení s unikátní industriální atmosférou 

Lofty Kolbenova: V Praze vzniká bydlení s unikátní industriální atmosférou 

Lofty Kolbenova
Foto: Lofty Kolbenova
Bydlení na originálním místě s inspirativním příběhem? Přesně takové najdete v bývalé Kolbenově továrně v pražských Vysočanech, kde vzniká přes 200 loftových bytů podtrhujících genia loci místa. Lofty Kolbenova přináší atmosféru industriálna a spojení funkčního s moderním.

Bývalý průmyslový areál v pražských Vysočanech prochází významnými změnami, z této v minulosti významné industriální oblasti se postupně stává jedinečné místo pro život. Architektonické studio Masák & Partner si dalo za cíl z bývalé továrny vytvořit 215 vzdušných bytů, které budou respektovat nezaměnitelnou identitu a genia loci bývalé továrny s letitou historií.

Architekti projektu věří, že minulost a současnost mohou růst společně. Jde o pokračování příběhu modernějšími prostředky. Vytvářejí místo, kam budou jeho obyvatelé patřit – domov, ve kterém bude jedinečná atmosféra industriální minulosti v souladu s představou o moderním a hravém bydlení 21. století. Veškeré úpravy provádí architektonický ateliér Masák & Partner tak, aby modernizace nezničila původní řešení. Developerem projektu je Masák & Partner Group spolu s RSBC Development Financing.

Propojení minulosti s moderní představou bydlení 21. století  

Celý projekt Lofty Kolbenova navazuje na historickou stopu průmyslové části pražských Vysočan. Původní továrna disponuje rozsáhlými vzdušnými prostory, které budou přestavěny převážně na loftové byty a ateliéry různých velikostí i dispozic – 1+kk až 6+kk

„Průmyslové objekty měly v minulosti vždy jako hlavní účel funkčnost a univerzálnost prostoru. U projektu Lofty Kolbenova chceme propojit tyto atributy s novým designem a pokračovat v příběhu budovy v modernějším duchu. Obnovu zapomenutých míst bereme jako naše poslání,“ říká Jakub Masák, zakládající člen představenstva společnosti Masák & Partner a hlavní architekt projektu Lofty Kolbenova.

Rekonstrukce objektu začala v loňském roce, předání bytů majitelům je naplánováno do konce roku 2024. Architekti při ní budou vycházet především z původního rázu budovy, pro kterou jsou typické zejména všudypřítomné železobetonové prvky, ale také velkorysé prostory továrny, které umožňují vybudovat byty loftového typu. Tovární historii budou připomínat také typická velká členitá kovová okna.

V obytných místnostech budou dřevěné podlahy, v koupelnách a na toaletách pak keramická dlažba doplňující keramické obklady stěn. Samozřejmostí téměř každého bytu je balkon nebo předzahrádka, některé loftové byty v nejvyšším patře pak budou mít i střešní terasu. Všechny jednotky mají komfortní podlahové topení a jsou vzduchotechnicky chlazeny. Parkování bude možné přímo v objektu nebo na samotném pozemku.

Perspektivní a rychle se vyvíjející lokalita

Pražské Vysočany se v poslední době dostávají do centra zájmu developerů, kteří mění zdejší postindustriální brownfieldy v nové živé čtvrti s vysokou architektonickou a funkční hodnotou. Tato oblast tak prochází výraznými proměnami a řadou rekonstrukcí, díky kterým se mění na moderní čtvrť – budoucí Vysočany nabídnou atraktivní nadčasové bydlení, plnou občanskou vybavenost, spoustu zeleně nebo kulturní a sportovní zařízení.

Lofty Kolbenova, které stojí jen pár minut od stanice metra Kolbenova, se nachází blízko kulturnímu a kreativnímu centru Pragovka. „Doufáme, že se Vysočany nestanou pouhou čtvrtí pro bydlení, ale získají i vysokou kvalitu a naplní tak svůj potenciál. A věříme, že takový sen máme nejen my, ale i město a ostatní developeři v lokalitě,“ říká Jakub Masák.

Více informací o projektu Lofty Kolbenova naleznete na webu https://www.loftykolbenova.cz/.

Galerie

Foto: Lofty Kolbenova

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky