kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » BHS Asset Management nabízí CZK Úrokové portfolio. O co jde?

BHS Asset Management nabízí CZK Úrokové portfolio. O co jde?

graf
Foto: Pexels
Žijeme v době velmi vysoké inflace, která nás pravděpodobně bude provázet po celý letošní rok. Vysoká úroková sazba v ekonomice způsobuje, že některé investiční nástroje mají rovněž vysoké úrokové sazby. Zvláště zajímavé se z tohoto pohledu jeví státní pokladniční poukázky, které lze označit za krátkodobé státní dluhopisy. Jejich výnos přesahuje 6 procent a od roku 2021 nepodléhají, v případě držení do splatnosti, srážkové dani, což je zásadní výhodou oproti běžným spořicím účtům či termínovaným vkladům. Pro investory tak mohou být státní pokladniční poukázky způsobem, jak alespoň část vysoké inflace v letošním roce umazat.

Investment trend

Portfolio vázané na úrokové sazby

CZK Úrokové portfolio je jednou z typizovaných strategií služby BHS Asset Management, jejímž cílem je zhodnocování majetku svěřeného k obhospodařování prostřednictvím investování na finančních trzích a při respektování požadované likvidity a maximálního omezení rizika.

Krátkodobé státní dluhopisy

Cílem této investiční strategie je dosáhnout zhodnocení svěřených prostředků, a to zejména investicemi do úrokových instrumentů se splatností do jednoho roku. Portfolio je investováno zejména do dluhových investičních nástrojů, do nichž může být umístěno až 100 procent portfolia. Investice mohou být prováděny výhradně v českých korunách. Preferovaným investičním nástrojem jsou státní pokladniční poukázky a státní dluhopisy.

Highlight

„V současné době očekáváme maximálně jedno zvýšení úrokových sazeb v roce 2023. Zároveň hrozí, že česká ekonomika projde mírnou recesí. Inflace by měla v průběhu roku 2023 postupně klesat, přesto se po celý rok bude udržovat ve vysokých násobcích inflačního cíle ČNB,“ řekl Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS.

graf
Foto: Estate

*Prezentovaný očekávaný výnos je odvozený z aukce státních pokladničních poukázek (dále jen SPP) ze dne 13. 1. 2023. Jedná se o výnos očištěný o poplatky obchodníka. Výnosy SPP držených do splatnosti nepodléhají srážkové dani, na rozdíl od kreditních úroků z běžného účtu. Výnos se může měnit v závislosti na měnové politice centrální banky. Výnosy minulé nejsou zárukou výnosů budoucích.

Více na vicnezterminak.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky