kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Rozhovory » JLL: Očekáváme konstantní příliv kapitálu do nemovitostních investic

JLL: Očekáváme konstantní příliv kapitálu do nemovitostních investic

Očekáváme konstantní příliv kapitálu do nemovitostních investic
Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti JLL
„Nynější stav může být urychlovačem nezbytných změn, které mohou mít zásadní vliv na fungování celé společnosti,“ říká Miro Barnáš, ředitel české a slovenské pobočky společnosti JLL. O českou realitní scénu ovšem nemá coby zástupce jedné z největších realitních poradenských firem na světě obavy – náš stabilní trh podle něj nepodléhá okamžitým výkyvům a přináší investorům zajímavé a dlouhodobé výnosy.

Jak výrazně zasáhla krize spojená s koronavirem váš byznys? 

I u dřívějších krizí jsme zažili výkyvy v realitních investicích, historicky jsme však byli svědky spíš větší volatility cen akcií a komodit než cen nemovitostí. Nemovitosti stále nabízejí zajímavý výnos v porovnání s ostatními aktivy. Rozdíl mezi výnosy státních dluhopisů a výnosů z nemovitostí jsou už delší dobu na historických maximech. Z toho důvodu očekáváme ve střednědobém až dlouhodobém horizontu konstantní příliv kapitálu do nemovitostních investic. Situace ale v tomto okamžiku zůstává velice nepředvídatelná a může mít dopad na strategii a rozhodování investorů především v prvním čtvrtletí tohoto roku. Z dlouhodobého hlediska ale očekáváme v Česku i na Slovensku návrat do normálního stavu. Nejbližší měsíce budou také velkým testem pro operátory coworkingových prostor.

Jakým způsobem se snažíte minimalizovat ekonomické škody?

Pečlivě analyzujeme rozhodnutí vlády i mezinárodních institucí a pravidelně komunikujeme se svými zákazníky, abychom mohli adekvátně reagovat, jakmile se situace zlepší. Realitní trh, například v oblasti kanceláří nebo logistických a průmyslových center, nepodléhá okamžitým výkyvům a přináší investorům zajímavé a dlouhodobé výnosy. Jsme globální firma a máme pobočky v osmdesáti zemích světa, díky čemuž získáváme od kolegů ze zahraničních realitních trhů užitečné informace o chování tamějších investorů či nájemců komerčních prostor.

Jakými alternativami nahrazujete konzervativní postupy, které teď není možné aplikovat? 

V rámci interní spolupráce nebo při komunikaci s klienty nevidíme zásadní změnu. JLL dlouhodobě využívá technologických vymožeností, umožňuje zaměstnancům práci odkudkoli. S kolegy a klienty v zahraničí komunikujeme mailem, telefonicky nebo prostřednictvím videokonferencí. Riziko spojené se šířením koronaviru nepodceňujeme, ale vzhledem k tomu, že technologie v práci využíváme dlouhodobě, není pro nás aktuální dění spojené s karanténou výrazným problémem z hlediska spolupráce a komunikace.

Co pozitivního si ze současné krize výhledově odnášíte? 

Především je to svědectví o velké lidské sounáležitosti, ochotě pomáhat a vůli společně překonávat nečekané překážky. Také si díky této zkušenosti vyzkoušíme fungování firmy na dálku, a to i v dlouhodobém horizontu. JLL je těmto možnostem technologicky uzpůsobena, ale dosud jsme neměli příležitost uvést práci skrz digitální nástroje v praxi v takovém rozměru. Dopady nákazy a následné dozvuky mohou změnit způsob našeho života a práce. Nynější stav může být urychlovačem nezbytných změn, které mohou mít zásadní vliv na fungování celé společnosti.

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky