kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » amadeus – revoluční řešení oken i dveří

amadeus – revoluční řešení oken i dveří

amadeus

Bezrámové zasklení je aktuálně nejvyšším vývojovým prvkem v segmentu výplní stavebních otvorů, který jde ruku v ruce s moderní architekturou. Majitelé domů s tímto řešením si tak mohou užívat čisté a ničím nerušené výhledy do okolí.

Unikátní bezrámové elementy, jejichž rakouský výrobce Amari – značka amadeus – bral při vývoji velký ohled na design, jsou vhodné pro rodinné vily, rezidence a další exkluzivní budovy. Moderní špičkové prvky, u kterých je prvořadý vzhled a vysoká kvalita provedení, se tak uplatní především při realizaci reprezentativních staveb a projektů, vymykajících se stereotypu, jež odpovídají těm nejvyšším možným požadavkům na bydlení. Do České republiky toto jedinečné řešení přiváží společnost OKNA.EU.

amadeus – projekt Salzburg

Jednoduchá instalace

Elementy o maximální možné velikosti posuvného křídla až 6 x 3 metru na šířku i výšku a hmotnosti až v jednotkách tun jsou totiž totiž připraveny k montáži přímo ve výrobě. Značné nároky jsou ovšem při montáži kladeny na precizní stavební připravenost. „Spodní konstrukce schovaná pod terénem by měla být stabilní a pevná, je proto žádoucí spolupracovat také se statikem stavby. My se snažíme být u toho už ve chvíli, kdy o projektu klient či architekt uvažuje,“ vysvětluje Jan Švancer, architekt značky amadeus. Fyzikální a technické vlastnosti systému jsou schopny se přizpůsobit i požadavkům modernizace a rekonstrukce budov, a to při zachování dané kvality elementu. „Velmi krásně vypadá například propojení historické architektury s našimi moderními prvky,“ dodává.

amadeus

Funkční variabilita

„Základem jsou tři kolejnice, ale může jich být od jedné až do „nekonečna“. Umíme spojit dvě neposuvná skla, zkombinovat posuvné stěny s pevnými či nastavit odjíždění prvků od sebe. Výjimkou není ani rohové řešení,“ říká Jan Švancer. To sice není žádnou novinkou, ovšem amadeus povýšil vzhled a design zasklení díky velmi tenkému profilovému rohu. „Ačkoliv standardem jsou rohové prvky kolem 15 cm, nám se podařilo vytvořit rozměr 9,8 cm x 9,8 cm. Zajímavé je, že pokud okno otevřete, není zde žádný sloup, a obyvatelům domu se tak nabízí naprosto neomezený výhled,“ ukazuje Jan Švancer. Řešení amadeus je nabízeno jako trojsklo, což zaručuje dostatečnou izolaci i tepelnou pohodu. Kromě řešení 3G však existuje také amadeus 2G, vhodné pro instalace do objektů v jižních šířkách. U nás ho pak lze využít například při realizacích zahradních staveb,“ upozorňuje. Problém přehřívání místností se pak řeší speciálním sklem s měkkým pokovením. Tedy s neviditelnou zrcadlovou vrstvou, jež účinně odráží tepelné paprsky. Čím je tato vrstva silnější, tím je sklo reflexnější. Nevýhodou však může být skutečnost, že květiny v obytném prostoru chráněném před UV zářením nechtějí růst. Proto je nanejvýš racionální konzultovat veškeré aspekty řešení hned na začátku s architektem.

amadeus

Bezrámové zasklení se pomalu prosazuje v představách investorů a architektů a stává se novým standardem. Stále se nejedná o ekonomické řešení, a proto je amadeus dominantou luxusních domů, rodinných vil a rezidencí.  Je však stále více investorů, kteří jsou ochotni takovou investici přenést alespoň do jedné místnosti svého domu a splnit si tak svůj sen o moderní architektuře. Proto je velmi důležité si uvědomit, že tento prostor musí být navržen pro takové zasklení od začátku, od samé studie. Společnost OKNA.EU je tu pro zájemce o takové zasklení a poradí každému investorovi a architektovi již v přípravné fázi a garantuje tak nejlepší výsledek. Poradíme se všemi detaily připojení, designovým stíněním, sítěmi proti hmyzu a dalšími věcmi, které budete potřebovat.

Zájemci si tyto produkty mohou prohlédnout a vyzkoušet v showroomu společnosti OKNA.EU v Praze na Pankráci v ulici 5. května.

www.oknaeu.cz

www.amadeusokna.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky