kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Dostavba administrativní části sídla FY USSPA: Under my pilou

Dostavba administrativní části sídla FY USSPA: Under my pilou

Dostavba administrativní části sídla FY USSPA
Foto: Kristina Hrabětová
Roman Vrtiška a Vladimír Žák mají za sebou úspěšný a plodný rok nejen v jim blízké oblasti produktového designu, ale i architektury. Realizaci dostavby administrativní části sídla společnosti USSPA charakterizuje výrazná „pilová“ střecha odkazující na tradiční industriální stavby přelomu devatenáctého a dvacátého století.
  • Místo: Dolní Dobrouč
  • Investor: USSPA
  • Autor: Roman Vrtiška, Vladimír Žák / VRTIŠKA & ŽÁK
  • Spolupráce: Lucie Němcová
  • Zastavěná plocha: 562 m2 (včetně rekonstruovaných ploch, z toho 287 m2 nové stavby)
  • Užitná plocha: 750 m2
  • Projekt: 2020
  • Realizace: 2022

Realizace se nachází ve východních Čechách v obci Dolní Dobrouč, nedaleko od České Třebové. Jde o současnou architektonickou intervenci v původním výrobním areálu firmy USSPA v podobě dostavby administrativního objektu, sjednocení vstupní části a renovaci interiéru. 

Firma dlouhodobě trpěla nedostatkem pracovních míst v rámci kancelářské sekce HQ. Proto se autoři s majiteli rozhodli na dostavbě. Extenzí stávajících kanceláří o zasedací místnosti, „lounge“ zónu a zaměstnanecké prostředí vznikla nová hmota na objektu stávající výrobní haly. Ta je vyvedena v provedení s tzv. „pilovou střechou“ a výplněmi zaklopenými komůrkovým polykarbonátem + skly. Díky tomu je v interiéru dostatek denního světla a celek působí vzdušným dojmem. Aby autoři podpořili absolutní kontrast se stávajícími objekty a zaměření firmy, vsadili na světle šedou barvu a perforované vlnité plechy, které dávají novým hmotám téměř éterický charakter.

V druhé fázi projektu se zvětšovala plocha kanceláře majitelů, kam byla dodána dvě velkoformátová okna. Zároveň autoři zvětšili a zvýšili stávající vstup do objektu. Ve vstupní (převýšené) části objektu pokračuje vlnitý plech z fasády také do interiéru, lemuje schodiště a dále pokračuje do prostor recepce. Docílili tak přirozeného prolnutí exteriéru a interiéru, kde díky perforaci dochází k velice vzdušnému efektu. Navíc je vlnitý plech použit také v recepci jako materiál pro dveře skříní za objektem recepce, takže dochází k průhledům na obsah a do další úrovně, a přitom není prostor nijak vizuálně narušen.

Koncepčně je interiér dělen na stávající bílou část a novou dřevěnou dostavbu. Tím autoři chtěli formálně a také navigačně rozlišit, ve kterých prostorách se člověk nachází. Zároveň stále sledují jasný cíl, a sice definování DNA značky skrze interiéry / architekturu. Tyto principy soustavně rozvíjí a snaží se o jakousi homogennost, a přitom různorodost v rámci daných lokalit. 

Revitalizace areálu nadále pokračuje a aktuálně ještě autoři připravují úpravu venkovních ploch, zeleně a dostavbu zaměstnaneckého wellness na uliční části pozemku.

Autor: Roman Vrtiška, Vladimír Žák

Galerie

Foto: Kristina Hrabětová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky