kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Klouboucká lesní: Pod štítem

Klouboucká lesní: Pod štítem

Klouboucká lesní
Foto: BoysPlayNice
Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Známé Herakleitovo krédo platí i pro administrativní sídlo dřevařské společnosti, které jsme již – ve fázi pokročilé rozestavěnosti – v ARCHITECT+ publikovali. Teď se spolu s architekty ze studia Mjölk vracíme na místo činu, abychom zaznamenali aktuální stav pozoruhodné dřevostavby.
  • Místo: Brumov-Bylnice
  • Investor: Kloboucká lesní
  • Autor: Jan Mach, Jan Vondrák / Mjölk architekti
  • Zastavěná plocha: 476 m2
  • Užitná plocha: 1034 m2
  • Projekt: 2019
  • Realizace: 2022

Společnost Kloboucká lesní je firmou, která vytrvale prošlapává cestu k udržitelnému hospodaření s lesem a krajinou. Inspiruje se odkazem našich předků a zároveň zkouší stále nové technologie i možnosti. V oboru, se kterým obvykle není spojována inovativnost a odvaha, se firma profiluje jako pokroková a kreativní. Sídlo společnosti, které Mjölk architekti navrhují, má tyto ideje reprezentovat. Kloboucká lesní se svými aktivitami snaží ukázat potenciál udržitelného stavění v souladu s ekologickým myšlením a nejmodernějšími technologiemi.

Odvětví, v němž firma působí, prochází dramatickou změnou vlivem posunu přírodních podmínek. Sídlo firmy tedy musí být pružně upravitelným prostorem umožňujícím vývoj a změnu. Mjölk architekti vytváří prostory pro tvůrčí práci, výzkum a inovaci. Dům je navržen jako schránka tvořená konstrukcí, prostory uvnitř jsou přestavitelné a jsou zde vytvořeny rezervy pro nečekaný rozvoj.

Stavba je navržena tak, aby udávala směr stavění budoucnosti. Ekologie, jednoduchost a střídmost v kombinaci s nejmodernějšími technologiemi – to vše vsazeno do prostředí přírodních prvků, zeleně a vody. Konstrukce je vyrobena výhradně z materiálu, který vzniká přímo na místě – na lince Kloboucké lesní, necelých sto metrů od místa stavby. Je to nejprostší a nejstarší stavební materiál – dřevo. Způsob zpracování dřeva je však ryze současný. Použity jsou profily BSH ­– vlajková loď produktů společnosti. Z tohoto materiálu je složena rámová konstrukce tradičního tvaru, která se mnohokrát zopakuje a vytvoří dlouhou elegantní hmotu celé stavby.

V urbanismu fabriky je pro sídlo zvoleno nejlepší možné místo. Severní fasáda objektu je otočena k obci a přijíždějícím návštěvníkům. Stavba svou hmotou zakrývá průmyslové stavby areálu a její pozadí v druhém plánu tvoří krásná scenérie Pláňavského hřebene.

Na přípravě stavby i budoucí realizaci Mjölk architekti spolupracují převážně s místními firmami. Takovou podporu valašský region nejen potřebuje, ale také si ji zaslouží. Je to právě tato část naší republiky, kde vyrůstají velmi zajímavé firmy, které se díky kvalitě práce a inovacím dostávají rychle do povědomí nejen stavebního trhu.

Mjölk architekti

Sedm dní po ukončení studia na liberecké Fakultě umění a architektury bylo nad česko-švédským slovníkem založeno architektonické studio Mjölk architekti. Po několika letech se z bláznivého klukovského snu stala uznávaná architektonická kancelář. Architekturu nejlépe charakterizuje severská koncepční jednoduchost, materiálová pravdivost a mladická rozvernost. Studio organizuje filmový festival Kino Liberec a sérii běžeckých závodů Divočina. Široké portfolio projektů doplňují architekti učením na liberecké Fakultě architektury a účastí na českých i zahraničních workshopech a přednáškách.

Autor: Mjölk architekti

Galerie

Foto: BoysPlayNice

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky