kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Pocta regionální architektuře

Pocta regionální architektuře

Zdroj/foto: BoysPlayNice
Kvalitní regionální architektuře se u nás v současnosti výrazným způsobem daří. Skvělým příkladem je tvorba studia ORA, které dalo přednost jihomoravskému Znojmu před ruchem velkoměsta a zaměřilo se na projekty, které bytostně souvisí s regionem, ve kterém tvoří a žijí. Nový hotel a restaurace Kocanda v Kravsku patří mezi projekty, které zásadním způsobem ovlivňují potenciál regionu a navazují na jeho kořeny.

„Projekt řeší první etapu konverze areálu bývalé keramičky v Kravsku na prostor pro společenské akce a zážitkovou turistiku. Centrální, původně barokní objekt byl vystavěn jako zájezdní hostinec na trase Praha-Vídeň. Cílem projektu bylo objekt očistit od výrazně rušivých zásahů, vytvořit harmonický celek a zároveň se vyhnout efektu přílišné novosti. Interiér je záměrně spartánský, nechybí mu ale přívětivost. Člověk si všude uvědomuje, že je ve starém domě. Není to ale hra na staré, bílé zdi poskytují dostatek uklidnění k výsledné koláži.“

Zdroj/foto: BoysPlayNice

Dnešní podoba objektu a jeho funkce vychází z jeho historie. „Kocanda je název, který se pro označení místa odjakživa používal, měl by pocházet z německého ‚Gottseidank‘, česky ‚Díkybohu‘. Historie objektu sahá až do středověku, kdy tudy vedla hlavní cesta z Vídně do Prahy. Kocanda v tom čase sloužila jako zájezdní hostinec. Z této doby pochází hlavní budova areálu, která nyní slouží jako penzion a barokní sál, který je určený pro konání společenských akcí a svateb,“ píše se na webu hostince.

Zdroj/foto: BoysPlayNice

Architekti zatím upravili hlavní barokní objekt, který kolážovitým způsobem sjednotili a přirozeně vstoupili do jeho historických prostor s vizuálně nevýraznými zásahy, které působí velmi přirozeně, ale současně zároveň. V jednotlivých pokojích hotelu pracovali s čistými bílými stěnami nebo původními vrstvami omítky. K tomu doplnili bílé kachlíčky a starožitný nábytek. Ve většině pokojů se nachází také volně stojící vana, dodávající místu na celkové romantické, a přesto vkusné atmosféře.

Zdroj/foto: BoysPlayNice

Architekti zajímavě pracovali i s místní tradicí výroby keramiky. Některé sádrové formy nebo keramické objekty použili jako originálního dekoru doplňujícího puristicky očištěné interiéry. Nejzdařilejší je v tomto ohledu světelná stěna za čelem postele v jednom z pokojů. Kompozice různě tvarovaných forem je nasvětlena dvěma zrcadlovými žárovkami tak, že vytvářejí působivou hru stínů a odlesků.        

Kocanda 

Místo: Kravsko

Autoři: ORA

Investor: Kocanda Kravsko

Realizace: 2020

Foto: BoysPlayNice

Galerie

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky