kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové novinky: Antika vrací úder

Designové novinky: Antika vrací úder

Jaké novinky se udály v oblasti designu?

Italsko-dánská premiéra

První čalouněný kus nábytku designéra Michaela Anastassiadese – sofa Middleweight – představila kodaňská značka Karakter během zářijového veletrhu Salone del Mobile v Miláně. Sedačka zachycuje to nejlepší ze dvou světů – italských rozkládacích lounge pohovek na jedné straně a kompaktnosti a praktičnosti typických dánských řešení na straně druhé. Matrace jsou rozmístěné na tenkém ocelovém rámu, dohromady je pevně drží zipy a v rozích jsou zkosené tak, že připomínají ostré hrany pečlivě skládaného origami. Karakter ji nabízí jako dvoj- či třímístné sofa s podnožkou.

Zdroj/foto: Se souhlasem Karakter

Antika vrací úder

Ručně modelované vázy a podstavce z kameniny a porcelánu představila slovenská designérka Linda Viková. Její nejnovější kolekce Interior habitats čerpá z řecko-římské estetiky a posouvá ji do současnosti. Historický sentiment Viková citlivě zakomponovává do celku a ponechává ho v díle jako zajímavý odkaz na minulost. Například váza Oia znatelně připomíná tradiční amforu. Stačí ale mírná změna v tvarosloví, výrazný odklon v barevnosti a pojetí bez dalších dekorů, aby ji Viková od klasické koncepce vymezila a původní význam zůstal ve váze patrný jen formou symbolu. Její vázy a stoličky do interiéru dnešního člověka snadno zapadnou a nabídnou umělecký přesah navíc.

Zdroj/foto: Se souhlasem Lindy Vikové

Kočovné osvětlení

Americká návrhářka Lindsey Adelman, známá svým éterickým přístupem k osvětlení, se letos vrátila na Salone del Mobile, aby představila další fascinující kolekci závěsných lustrů. Série Paradise tematizuje ducha kočovného putování a ve svém provedení doslova experimentuje s odkazy na domorodé kmeny – nechybí piercingy, řetězy, kovové kruhy nebo jemná pírka. Kombinace jsou to tak akorát odvážné, aby stále zůstaly elegantní a zároveň vás donutily dívat se na ně znovu a znovu, pořád dokola, dokud si jimi neozdobíte obývací pokoj nebo vstupní halu.

Zdroj/foto: Se souhlasem Lindsey Adelman

Autor: Eva Slunečková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky