kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Hodinky: Hergestellt in Deutschland

Hodinky: Hergestellt in Deutschland

hodinky
Foto: Archiv
Německé hodinářské značky v mnoha ohledech přehlušily věhlas svých soků ze země helvétského kříže. Jejich puristickému přístupu k designu, stejně jako technickému řešení v posledních letech podlehl nejeden náročný sběratel. Minimalistické pojetí v mnohém láká právě ty, kteří svůj úspěch nepotřebují zdůrazňovat okázalostí, ale potrpí si na kvalitu.

Kalendář na celý život

Od té doby, co kultovní saská manufaktura A Lange & Söhne odhalila svůj věčný kalendář s předimenzovanou indikací data, uplynulo už dvacet let. Legendární Langematik Perpetual, který bude vyžadovat seřízení veškerých kalendářních údajů až v roce 2100, tak přichází ve výroční, padesáti kusy omezené sérii s tmavě modrým číselníkem. Ten může být usazený spolu s opravdu komplexním mechanickým strojkem v pouzdře z bílého či růžového zlata, s tím, že z příslušného odstínu vždy vzniknou i ručně aplikované indexy a ručky.

2 459 000 korun, A Lange & Söhne

Dvacetileté výročí

Ačkoli se privátní značka MeisterSinger pohybuje na světové scéně teprve dvě dekády, podařilo se jí velmi dobře etablovat. To, co ji činí odlišnou, je indikace času za pomoci jedné jediné ručky. Tu v případě výroční stokusové edice Bell Hora z oceli dotváří akustická komplikace – totiž odbíjení právě uplynulé hodiny. V každou celou se tak z nitra pouzdra ozve decentní cinknutí, které upozorní na to, že další hodina uplynula. Systém lze za pomoci tlačítka samozřejmě vypnout, a to například v noci, aby nerušil.

99 950 korun, MeisterSinger

Saská elegance

Rodina Mühleova řídí v saském Glashütte své hodinářské ateliéry už pět generací. Svou pozornost letos zaměřila na společenskou linii Teutonia IV, kterou rozšířila o svůj doposavad nejmenší ocelový chronograf. Jeho subtilní ocelové pouzdro dotváří klenuté protáhlé nožky, takže skvěle sedí i na větších zápěstích. Stříbrný číselník pak vyvažují teplem do modra popouštěné ručky řízené mechanickým strojkem, který nabízí i indikaci data zobrazovanou v apertuře na pozici 6.

86 400 korun, Mühle Glashütte

Ovlivnění aviatikou

Palubní letecké hodiny využívané kdysi německým Luftwaffe či letouny F-104 Starfighter byly inspirací náramkového chronografu Sinn 717. Ten ikona z Frankfurtu nad Mohanem odhalila letos během oslav svých 60. narozenin a zvýraznila jej oranžovými ručkami stopovacího zařízení garantujícími snadnou čitelnost z černého podkladu. Reminiscence 70. let se zde tak snoubí se soudobým přístupem, výsledkem čehož jsou nadčasové pilotky.

125 550 korun, Sinn

Autor: J. J. Tichovský

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky