kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Když se bydlení stane každodenním zážitkem

Když se bydlení stane každodenním zážitkem

dům
Foto: KAREŠ ARCH
Mezi nejvýraznější osobnosti současné české architektury se bezesporu řadí architekti z ateliéru KAREŠ ARCH, který se zabývá výhradně individuálním rezidenčním bydlením. Luxusní, designově čistý dům s výhledem do krajiny a atmosférou vily Tugendhat, přenesený do současné doby moderních technologií. Takto bychom mohli charakterizovat jejich tvorbu.

Nejedná se však o prvoplánově okázalé stavby, domy působí při pohledu z ulice spíše skromným dojmem. Genius loci se odehrává až při vstupu do samotného prostoru domu a samozřejmě také v zahradě, se kterou dům dokonale souzní.

dům
Foto: KAREŠ ARCH

Zakladatelem a přední osobností ateliéru KAREŠ ARCH je Ing. arch. Martin Kareš Ph.D., MBA. Oceňovaný architekt, jehož vize a zkušenosti se zrcadlí v charakteristických rysech navrhovaných staveb. Ve své tvorbě dodnes čerpá ze zkušeností, které získal v ateliéru Ivana Rullera, ikony poválečné funkcionalistické architektury. V době plné spěchu a nepřeberného množství informací dle slov Martina Kareše může právě racionální funkcionalistická architektura navozovat klid, pocit bezpečí a zpřehlednit prostor pro vlastní bydlení.

dům
Foto: KAREŠ ARCH

Levitující desky nad Brnem

Jednou ze signifikantních staveb ateliéru KAREŠ ARCH je bezesporu brněnská vila s unikátním výhledem na věže hradu Špilberk či katedrály svatého Petra a Pavla. Vila je navržena s odkazem na nejlepší tradice funkcionalistické architektury – jednoduché geometrické tvarosloví, hladká sněhobílá fasáda, přesahy střech, horizontální prosklení a ušlechtilé materiály, jako jsou travertin, makassarové dřevo či onyx.

Cílem ateliéru není jen bezchybné architektonické zpracování samotné stavby, ale také to, aby celý koncept fungoval v kontextu s okolní krajinou. Alfou a omegou návrhu je vždy pozemek. Jaký má terén, profil, jak je orientovaný, jaké má výhledy do okolí, jak je navázaný na lokalitu. To vytváří možnosti, co vše na něm může vzniknout. Pozemek ve strmém svahu již od začátku sliboval náročné terénní úpravy a s tím spojené nemalé výdaje. Jeho jedinečná poloha s výhledem na moravskou metropoli ovšem stavebníkům učarovala.

dům
Foto: KAREŠ ARCH

Na začátku každé spolupráce je pro architekty podstatné poznat zblízka budoucí obyvatele domu, jejich zvyky, styl života a způsob, jakým tráví volné chvíle. Z toho plynou požadavky nejen na dispoziční řešení celého domu, ale také na využití zahrady. Jednoduchá koncepce domu tak promyšleně reaguje jak na situaci na pozemku, kdy je maximálně využita slunná jihozápadní orientace parcely, tak i na požadavky klienta na propojený otevřený vnitřní prostor s výhledem na panorama města. Dům umožňuje svým majitelům neustálé vzájemné prolínání interiéru a exteriéru po celý den. Ač se jedná o luxusní stavbu, vila působí z ulice poměrně nenápadně. Dům tak svojí koncepcí plně respektuje soukromí svých majitelů.

Vše, co vypadá jednoduše a lehce, bývá ve skutečnosti mimořádně obtížné, stejně tak napohled jednoduché „čisté“ tvary skrývají promyšlená a často technicky velmi náročná řešení. Dvě horizontální desky, které nad sebou na pohled volně levitují a jsou propojeny pouze skleněnými plochami, nabízí otevřené funkční dispozice s minimem vnitřních podpor. Tato zdánlivá lehkost stavby je však vykoupena technicky náročným statickým řešením. Samozřejmostí návrhu jsou pak vyspělé moderní technologie skryté v podlaze, obkladech a stropních podhledech tak, aby byl interiér „čistý“ a oproštěný od jakýchkoliv nadbytečných prvků.

dům
Foto: KAREŠ ARCH

Nápady, energie a vložené úsilí vedou nejen ke vzniku vysoce komfortního bydlení, ale stávají se součástí příběhu rodiny. Vytvářejí onu pro nezasvěcené oko takřka nepostřehnutelnou nadhodnotu, která proměňuje dům v domov.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky