kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Minimalistické maximum: Klika, která zamyká

Minimalistické maximum: Klika, která zamyká

kliky
Foto: M&T
Revoluční přístup k tradičnímu funkčnímu prvku. Přesně to stojí za vznikem novinkové kliky MINIMAL 2.0, která nabízí zcela zásadní inovaci – přímo do její plochy český výrobce M&T s hodinářskou přesností zakomponoval WC / koupelnový zámek.

Klika MINIMAL 2.0 představuje maximální funkčnost v dokonale minimalistickém celku – disponuje totiž nenápadným systémem pro komfortní zamykání dveřní. „V horní ploše kliky MINIMAL 2.0 se nachází drobný posuvný mechanismus, který slouží jako WC / koupelnový zámek,“ uvádí Roman Ulich, autor návrhu novinkové kliky s unikátně pojatým uzamykacím systémem a zároveň hlavní designér M&T, českého výrobce designového dveřního kování, a pokračuje:

„Až doposud bylo v případě požadavku na uzamykání dveří nezbytné instalovat pod kliku samostatnou rozetu s malým zámkem, který ovládá střelku. A právě v tom přináší klika MINIMAL 2.0 revoluci, neboť neřeší zámek, ale pohyb kliky. Přepnutím vrchního výstupku se totiž klika zablokuje, v důsledku čehož s ní nelze pootočit, tedy ani otevřít dveře.“ Na párové klice se pak nachází ze spodní strany skrytá pojistka pro nouzové otevření dveří zvenčí uzamčené místnosti. Klika MINIMAL 2.0 je však dostupná také ve variantě bez zamykání, aby bylo možné sladit kování v celém interiéru.

klika
Foto: M&T

Jak už je z názvu patrné, klika MINIMAL 2.0 má svým designem i konstrukčním řešením rozety základ v klice MINIMAL. „Kování MINIMAL je pro svůj jednoduchý čistý design nejoblíbenější klikou napříč architekty, developery i investory. Rozhodli jsme se proto vycházet z jejích kořenů, ale oživit její vzhled,“ říká Roman Ulich z M&T a pokračuje: „Klice MINIMAL 2.0 jsme dali nový zkosený tvar a rovné hrany jemně zaoblili. Oproti svému předobrazu má tedy organické rysy, což jí přidává na jedinečnosti.“ Základovým materiálem kliky je jako u jejího předchůdce masivní mosaz a stejně tak nabízí výběr z celkem deseti povrchových úprav – titan černý mat, titan mosaz mat, titan braun mat, titan chrom mat, matný nikl, matný nikl broušený, lesklý chrom, mosaz natural, mosaz leštěná a černý chrom broušený.

Více na www.kliky-mt.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky