kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Nové vydání Ročenky české architektury představuje výjimečné tuzemské stavby

Nové vydání Ročenky české architektury představuje výjimečné tuzemské stavby

Praha, 30. dubna 2024Nejlepší architektonické stavby Česka v období předešlých dvou let představuje už téměř čtvrt století Ročenka české architektury. Pravidelně informuje odbornou i laickou veřejnost o situaci v oboru a přináší nové podněty a inspiraci. Editorem ročenky je vždy některý z praktikujících architektů, tím letošním je známý český architekt Pavel Nasadil.

Uznávaná referenční publikace se stala vyhledávaným zdrojem informací pro architekty, studenty architektury, investory, developery i širší veřejnost. Nabízí jedinečné pohledy na špičkovou českou architekturu, odhaluje její nové trendy. Vychází v nakladatelství Prostor – architektura, interiér, design již po dvacáté čtvrté. Za výjimečným grafickým zpracováním ročenky stojí přední české grafické Studio Najbrt.

Křest Ročenky české architektury

„Do výběru postoupily stavby, které mají téma a celospolečenský dopad na společnost jako celek, nebo na komunitu. Stavby v ročence tvoří soubor šablon, které by měly inspirovat veřejné i soukromé zadavatele, jak mohou ovlivnit svojí stavbou společnost,“ uvádí editor letošní ročenky Pavel Nasadil, zakladatel a hlavní architekt ateliéru FAM Architekti.

Ročenka představuje širokou škálu staveb. Zahrnuje projekty krajinného rázu, mezi které patří například nový hřbitov ve volné krajině navazující na starou barokní kapli a soukromá domácí škola zasazená do přírody. Ročenka dále ukazuje příklady výjimečných soukromých developerských projektů, jako je objekt v Praze, který vznikl jako investice městské části do sociálního bydlení. A vyzdvihuje také realizace citlivě pracující s pamětí místa, kulturní objekty a projekty spadající do kategorie „pěší dopravní infrastruktura“.

Každé vydání ročenky sestavuje jiný editor, který má naprostou svobodu ve výběru projektů „Vždy je to renomovaný odborník s přehledem v oboru, nebojí se nést zodpovědnost za svůj výběr a jeho cílem je odhalit a představit projekty, které obohatily české architektonické dědictví,“ doplňuje Dagmar Vernerová z neziskové společnosti Prostor – architektura, interiér, design, která se zaměřuje na propagaci zejména současné tuzemské architektury.

Ročenka české architektury

Ročenka by nevznikla bez nadšených podporovatelů a partnerů. „Těší nás, že jsme partnerem této renomované publikace od samého začátku. Vždy jsme se snažili při různých příležitostech propojovat naše aktivity se světem architektury, designu a umění a čerpat z něj cennou inspiraci a další energii pro naši práci,“ uvádí Petr Hampl, generální ředitel Ahrend CEE. Společnost Ahrend patří mezi pět největších výrobců kancelářského nábytku v Evropě a nabízí komplexní řešení pro všechny typy komerčních interiérů. Více na ahrend.cz.

Pečlivý výběr staveb, vysoká kvalita obsahu a atraktivní grafické zpracování ročenky zajišťují stálý zájem čtenářů. Publikace byla slavnostně pokřtěna minulý týden a momentálně putuje na pulty českých knihkupectví. Stejně jako předchozí vydání bude dostupná výhradně v tištěné podobě, což v dnešní digitalizované době zajištuje i její určitou „vzácnost“.

Kontakt pro média
Karla Krejčí
komunikace Ahrend CEE
M. +420 602 389 166
E. [email protected]

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky