kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Bezrealitky jako mikrodeveloper vrací na trh první zrekonstruované bydlení

Bezrealitky jako mikrodeveloper vrací na trh první zrekonstruované bydlení

Zdroj/foto: Se souhlasem Bezrealitky
Přední česká realitní služba Bezrealitky už třetím měsícem investuje do nákupu nemovitostí, které po dílčích rekonstrukcích vrací na trh. Od března v rámci svého nového byznysového modelu nakoupila od majitelů 35 objektů v hodnotě přesahující 200 milionů korun. Model se osvědčil – první nemovitosti se nyní vrátily na trh a získaly své nové majitele.

Nemovitosti nakupují Bezrealitky prostřednictvím své služby Expres, která majitelům umožňuje prodat dům, byt nebo rekreační objekt v jakémkoli stavu a v rekordním čase. Celou transakci včetně zaslání peněz do advokátní úschovy zvládnou zajistit do tří dnů. V současnosti proinvestovaly zhruba pětinu z plánované miliardy. Konkrétně koupily 7 domů, 26 bytů, 2 rekreační nemovitostí, a to v rámci celého Česka.

Všechny zakoupené nemovitosti již pod taktovkou Bezrealitek prochází některým z typů rekonstrukce. „V naprosté většině případů se jedná o refresh nemovitosti – tedy výměnu morálně zastaralých materiálů a opravy technických nedostatků,“ přibližuje proces Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky. “Mám však již i první nemovitosti, které prochází rekoncepcí – například byty, u kterých měníme dispozice, aby lépe odpovídaly poptávce.” Jednotky objektů pak čeká kompletní rekonstrukce.

Zdroj/foto: Se souhlasem Bezrealitky

I v případě rekonstrukcí se Bezrealitky snaží být expresní. Aby bylo dosaženo co nejférovější ceny pro majitele nemovitosti, funguje byznys na bázi nízkých marží. Nákup i prodej by proto měl v ideálním případě proběhnout v rozmezí pouhých pár měsíců, aby se výrazně nezměnily tržní podmínky. Zároveň jsou díky tomu schopné mnohem lépe reagovat na celospolečenské trendy a poptávku. Na provedení rekonstrukce to sice klade vysoké nároky, zároveň to však vytváří nové příležitosti k budoucímu zhodnocení.

“Máme největší soubor dat o poptávce v Česku. Jsme schopni zachytit i mikrotrendy, které se v prostoru drží třeba jen několik měsíců. Pokud na ně stihneme zareagovat a v rámci rekonstrukce je zapracovat, dokážeme následně nemovitosti prodávat za výrazně výhodnější cenu,” zmiňuje Hendrik Meyer. “Bez nadsázky se dá říct, že tímto způsobem vracíme domům a bytům hodnotu, která jim náleží. A v případě objektů, které ztratily svou dosavadní funkci, dokážeme nalézt novou.”

Zdroj/foto: Se souhlasem Bezrealitky

Na trh se zatím vrátily jednotky rekonstruovaných nemovitostí, přičemž první již mají nové vlastníky. Podle Meyera se daří držet nastavená kritéria – nemovitosti se v rámci služby Expres kupují za cenu v rozmezí mezi 95 – 99 % tržní ceny v závislosti na technickém stavu nemovitosti, dílčí rekonstrukce zvýší jejich hodnotu zhruba o 5 -10 %.

Podle Meyera se nový model osvědčil a jasně ukazuje, že právě tudy může vést jedna z cest, jak oživit český realitní trh a vrátit na něj nemovitosti, které by jinak zůstaly nevyužité nebo by se prodávaly či pronajímaly pod cenou. “Jsem přesvědčen, že tento model se stane jedním z běžných standardů pro celý realitní trh,” myslí si Hendrik Meyer. “Výhodný je totiž prokazatelně pro všechny zúčastněné strany. Pokud se nám navíc podaří ještě navýšit tempo rekonstrukcí, v celé řadě lokalit budeme schopni výrazně ovlivnit lokální nabídku.”

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky