kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Dobové hotely v Krkonoších čeká nový život

Dobové hotely v Krkonoších čeká nový život

Yasmin Apartments
Foto: 2MKZ  
V krkonošských lesích, na vrstevnicích či okrajích obcí vznikaly na přelomu 80. let velká rekreační střediska a hotely. Dva z nich mění developer 2MKZ na luxusní apartmány.

Ve své době byly oblíbené českou i zahraniční klientelou. Volno v nich trávili jednotlivci, rodiny i pracovní kolektivy pod hlavičkou ROH. Postupně ale zastarávaly a chátraly. Řeč je o bývalém hotelu Jasmín ve Vítkovicích v Krkonoších a hotelu Omega, který se nachází na vrstevnici v krkonošském Bratrouchově. Nový život jim nyní vdechne developer 2MKZ.

Jasmín se změní na Yasmin

Původní krkonošský hotel Jasmín pochází z 80. let a z historických pohledů lze vyčíst, že na místě byla dříve postavena horská chalupa. Hotel Jasmín ve své době navštěvovala zámožná německá klientela, pro kterou byl moderní hotel s bazénem, restaurací nebo vlastním barem jedním z nejoblíbenějších krkonošských hotelů.

Po rekonstrukci vznikne v budově hotelu 30 atypických apartmánů o dispozicích 1+k až 3+kk nazvaných Yasmin Apartments. Dominantou celého objektu jsou velká hliníková okna a nádherný výhled na smrkový les a pstruhový potok. Celý projekt je ve vyšším standardu.

Z Omegy bude Petrův Grunt

Historie místa, na kterém stojí hotel Omega, sahá až do 16. století, kdy zde byl velký grunt, na kterém se pásl dobytek, nazvaný Petrův chov. Místo bylo pro tehdejší poutníky záchytným bodem na cestě k prameni Labe. V 80. letech zde byla vystavěna sokolovna a velká horská chata. Následovalo vybudování pionýrského tábora. Tábory pořádala Tesla Přelouč pro děti svých zaměstnanců, a to až do roku 1992. Postupně zde vybudovala chatky a velkokapacitní chatu, takže bylo možné na jeden turnus tábora poslat i 200 dětí.

Petrův Grunt
Zdroj/foto: 2MKZ

Hotel Omega projde kompletní rekonstrukcí na nový projekt s názvem Petrův Grunt. Komplex bude zahrnovat elegantní apartmány, wellness, moderní roubenky a vlastní foodcourt. V Petrově Gruntu naleznete 25 moderních apartmánů. Velikosti jednotek se pohybují od 40 do 60 metrů čtverečních o dispozicích 1+kk až 3+kk. V prvním nadzemním podlaží bude pět bezbariérových bytů s prostornými terasami. V objektu je zakomponovaný výtah pro maximální pohodlí a z horních podlaží bude nádherný výhled na krkonošské lesy a údolí. Ve standardech apartmánů jsou kvalitní hliníková okna, nadčasové obklady a dlažby.

V druhé části Petrova Gruntu bude vybudováno pět pohodlných moderních roubenek, rozmístěných tak, aby si majitelé mohli užívat soukromí. Každá roubenka je rozdělená na tři apartmány o dispozici 2+kk až 3+kk. Podkrovní jednotky nabízí velká hliníková okna s nádherným výhledem.

Developer 2MKZ

Česká rodinná firma se zaměřuje hlavně na přestavby a rekonstrukce rekreačních objektů. V jejím portfoliu naleznete horské apartmány v Krkonoších nebo apartmány v Chorvatsku. Na horách dále také připravuje přestavbu horské chalupy Pergamentka ve Vítkovicích v Krkonoších nebo rekonstrukci původního penzionu Kamarád v Jestřábí v Krkonoších.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky