kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Komerční nemovitosti: Amazon otevírá centrum v Kojetíně

Komerční nemovitosti: Amazon otevírá centrum v Kojetíně

hala
Foto: Amazon
Jaké novinky se udály v oblasti komerčních nemovitostí?

Passer nakupoval na Brumlovce

Společnost Passerinvest Group úspěšně uzavřela koupi kancelářské budovy Gamma v pražském centru Brumlovka, kde dlouhodobě působí. Budovu získala od rakouské realitní skupiny Immofinanz. Gamma nabízí celkem 30 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných ploch v deseti nadzemních podlažích. Společnost Passerinvest tak v souladu se svou strategií odkoupila zpět do svého portfolia již sedmou budovu na Brumlovce. V roce 2014 budovu Alpha, 2015 budovu Beta, 2016 Budovu A a Budovu B, 2017 Budovu D a v roce 2018 budovu Villas.

dům
Foto: Passerinvest Group

RSBC prodal Platinium

Fond Prémiové nemovitosti se v září dohodl na akvizici brněnské kancelářské budovy Platinium, kterou koupil od investiční společnosti RSBC. Cenu strany nezveřejnily, tržní ocenění je 650 milionů korun. Budova byla otevřena v roce 2005 a ročně generuje výnosy z nájemného přes 40 milionů korun. Součástí portfolia fondu je dnes rezidenční projekt v Praze-Vršovicích, další bytový nájemní dům v centru Prahy a výrobně-logistický areál Reda v Brně-Slatině. Fond byl založen v roce 2020, je součástí realitního fondu Schönfeld & Co Nemovitosti.

dům
Foto: RSBC

CPI prodává nemovitosti

Realitní společnost CPI Property Group prodává 53 maloobchodních nemovitostí v regionu střední a východní Evropy rakouské realitní společnosti Immofinanz, kterou většinově vlastní. Cena činí v přepočtu téměř 8 miliard korun. Prodané nemovitosti s pronajímatelnou plochou 217 tisíc metrů čtverečních se nacházejí v České republice, Polsku, na Slovensku a v Maďarsku. CPIPG rovněž oznámila, že byl dokončen přesun 36 nemovitostí v Česku a Polsku s pronajímatelnou plochou 108 000 metrů čtverečních za 191 milionů eur. Do konce roku má být ještě dokončen nákup dalších sedmnácti nemovitostí v Maďarsku a na Slovensku.

Amazon otevírá centrum v Kojetíně

Společnost Panattoni dokončila v Kojetíně na Přerovsku stavbu robotického distribučního centra pro internetového prodejce Amazon. Plné zprovoznění je naplánováno na rok 2023, firma Amazon už zahájila nábor zaměstnanců, kterých budou dvě tisícovky. Distribuční centrum v Kojetíně je jedinečné nejen velikostí, ale také úsporou zastavěné plochy. Zatímco celková užitná plocha haly přesahuje 187 tisíc metrů čtverečních, její půdorys zabírá pouze 51 tisíc metrů čtverečních. Výška budovy přesahuje 27 metrů. Zaměstnancům budou práci v novém logistickém centru v Kojetíně usnadňovat speciální robotické jednotky.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky