kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Komerční nemovitosti: CSG si plácla s J&T

Komerční nemovitosti: CSG si plácla s J&T

dům
Foto: J&T Real Estate
Jaké novinky se udály v oblasti komerčních nemovitostí?

Špatný rok pro kanceláře

Pražský developerský trh kancelářských nemovitostí si loni vedl nejhůř od roku 2016. Zatímco v posledních pěti letech se v průměru dokončilo 135 tisíc metrů čtverečních nových administrativních prostor ročně, loni developeři podle analýzy poradenské společnosti Colliers dodali jen 56,8 tisíce metrů čtverečních. Daleko k nejlepším letům bude mít i rok 2022. Podle odhadů Colliers developeři dokončí 76,3 tisíce metrů čtverečních kanceláří, a to navíc pouze při dodržení termínů výstavby.

kanceláře
Foto: Pixabay

CTP násobí zisky

Mimořádně úspěšný rok má za sebou developerská společnost CTP orientující se na skladové a průmyslové nemovitosti. Loni vydělala zhruba 26 miliard korun, což byl čtyřnásobek výsledku roku 2020. Současně o více než dvě pětiny vzrostla hodnota aktiv skupiny, a to na bezmála 195 miliard korun. Skupina aktuálně působí kromě Česka také na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku, Rumunsku, Polsku, Rakousku a Německu.

CTP
Foto: CTP

Hines nakupoval za Prahou

Realitní společnost Hines získala prostřednictvím svého fondu Hines European Core Fund portfolio čtyř logistických nemovitostí u Prahy s celkovou pronajímatelnou plochou bezmála 66 tisíc metrů čtverečních. Prodejcem je společnost CPI Property Group, cenu se obě strany rozhodly nezveřejnit. Kompletně pronajaté nemovitosti se nachází v Brandýse nad Labem, Vestci (dva areály) a Jažlovicích, tedy v žádaných lokalitách pro logistiku poslední míle.

CSG si plácla s J&T

Průmyslový holding Czechoslovak Group oznámil plánovanou změnu sídla. Firma se přestěhuje do nové budovy, kterou pro ni na míru upraví developerská společnost J&T Real Estate. Karlínský prémiový projekt Red Court navržený CMC Architects tak získal nájemce už rok před svým dokončením. Kancelářská budova s certifikací LEED Gold disponuje asi sedmi tisíci metry čtverečních ploch, pracovat tu mají na čtyři stovky zaměstnanců CSG.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky