kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Komerční nemovitosti: Pražské hotely trpí nejvíc

Komerční nemovitosti: Pražské hotely trpí nejvíc

Praha
Foto: Pexels
Jaké novinky se udály v oblasti komerčních nemovitostí?

Pražské hotely trpí nejvíc

O něco lepší výsledky než v roce 2020, přesto ale ekonomická tragédie. Tak by se dal zhodnotit uplynulý rok 2021 z pohledu podnikatelů v hotelnictví. Pražská ubytovací zařízení dokonce vycházejí velmi špatně i z celoevropského srovnání. Praha byla z hlediska obsazenosti otevřených hotelů ve srovnání pětatřiceti evropských metropolí druhá nejhorší. Zatímco celoevropský průměr podle dat společnosti STR přesáhl 43 procent, v Praze bylo obsazeno jen 26 procent hotelových kapacit, jež byly v provozu.

CTP rozšíří zónu v Zetoru

První část průmyslového parku v areálu Zetor v brněnské Líšni staví developer CTP už od roku 2019. Letos v lednu oznámil, že původní projekt ještě rozšíří. CTP od společnosti Zetor Tractors přikoupila dalších 69 tisíc metrů čtverečních pozemků, na kterých vyroste druhá část parku. Celkem bude mít brněnská průmyslová zóna CTP rozlohu 150 tisíc metrů čtverečních.

Foto: CTP

Logistika táhne jako nikdy

Celková nabídka českých moderních industriálních ploch podle sdružení Industrial Research Forum překonala hranici 9,6 milionu metrů čtverečních. Ke konci roku 2021 bylo na území České republiky navíc ve výstavbě dalších více než 1,1 milionu metrů čtverečních. Neobsazenost, tedy podíl volných ploch na celkové výměře logistických prostor, i přes poměrně silnou novou výstavbu ve srovnání s předchozím čtvrtletím mírně poklesla, a to na 1,6 procenta.

Mayhouse je téměř plný

Kancelářský projekt Mayhouse společnosti CPI Propery Group hlásí téměř plno. V budově nacházející se v řadové zástavbě na ulici 5. května, pár minut chůze od stanice metra Pražského povstání, zůstávají podle majitele poslední volné prostory k pronájmu. Budova je vhodná jak pro malé, tak i velké firmy. Vedle kanceláří nabízí Mayhouse také prostory se samoobslužnou kavárnou a občerstvením, fitness centrum se sálem pro jógu a další lekce, kolárnu a terasu se zázemím s výhledem na panorama Prahy.

Foto: CPIPG

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky