kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Nostalgická kolekce podlah Kährs Beyond Retro: 

Nostalgická kolekce podlah Kährs Beyond Retro: 

Do barevného flirtu s minulostí se pustila nová kolekce třívrstvých dřevěných podlah Beyond Retro od švédského výrobce Kährs, stvořená v návaznosti na osmdesátileté výročí, kdy byl společnosti udělen patent právě na vícevrstvou konstrukci dřevěných krytin. Šest nostalgických dekorů by podle svých tvůrců našlo dvojníky v letech minulých, od třicátých let (dekor Loft White) až po léta devadesátá (dekor Frosted Oat).

Největší evropský výrobce dřevěných krytin švédský Kährs, jehož výhradním distributorem u nás je  společnost Kratochvíl parket profi (KPP), už více než 150 let diktuje trendy, designové i technologické.  Jedním z prvních patentů byla zmíněná vícevrstvá konstrukce dřevěných podlah, která znamenala pro vývoj podlah z tohoto materiálu mnohé – vícevrstvé krytiny jsou na rozdíl od klasického masivního dřeva tvarově i rozměrově stabilnější při změnách teplot a vlhkosti, což umožňuje jejich pokládku plovoucím způsobem i pokládku na podlahové topení. A samozřejmě je to způsob výroby šetrnější k přírodě, protože tzv. výtěžnost ušlechtilých stromů je u vícevrstvých krytin násobně vyšší než u masivních podlah.  

Výročí technologického patentu uctil Kährs v designové rovině, a to novou kolekcí Kährs Beyond Retro s přírodními, klidnými dekory, které by se uplatnily v interiérech let minulých i těch současných. „Nová kolekce má dva výrazné benefity, prvním je jednoznačně povrch ultramatným lakem, který považuji  za nejhezčí povrch současnosti. Nechává totiž více vyniknout krásu dřeva, nepotlačuje ji na rozdíl od saténových a lesklých laků, které v moderních prosklených a tedy výrazně prosvětlených interiérech mohou odleskem ovlivnit vizuální dojem z podlahy. Lidé chtějí matný povrch, který by vypadal jako olej, ale zároveň se nikdo o takovou podlahu nechce náročně starat jako o podlahou olejovanou, tzn. s pravidelným přeolejováním atdUltra matný lak takovou údržbu nevyžaduje, přitom vypadá jako olej,“ vysvětluje Aleš Viktorin, vedoucí regionálního prodeje společnosti Kratochvíl parket profi, a přidává i druhý benefit nové kolekce Kährs Beyond Retro.

„Druhou výhodou je variabilita formátu, každý dekor je v nabídce v 1-lamele, tedy v klasickém dvoumetrovém prknu (2000 x 187 x 15 mm), a zároveň i v 3-lamele (2423 x 200 x 15 mm), tedy v  menším parketovém formátu, což u jiných kolekcí nebývá zvykem. Právě toto dvojí provedení umožňuje kombinaci jednoho dekoru v různě velikých místnostech, např.  do hlavního obývacího prostoru si lidé zvolí 1-lamelu a třeba do malých dětských pokojů, kde 1-lamela nedává smysl, použijí  formát s 3-lamelou při zachování stejného dekoru. Když pak mezi místnostmi otevřou dveře, nabídne se jim barevně navazující podlaha, bez rušivých dekorových odchylek,“ chválí novou kolekci Aleš Viktorin z KPP.A aby dojem byl opravdu dokonale sladěný, každý dekor má i svou vlastní obvodovou, přechodovou i náběhovou schodovou lištu, tedy žádné dohledávání barevně „podobných“ doplňků.

Kolekce Beyond Retro: Inspirováno minulostí, navrženo pro budoucnost

Kolekce Beyond Retro je navržena do interiérů, ve kterých klasické detaily flirtují se vzpomínkami na minulá desetiletí, ale celkový vzhled má nestárnoucí a moderní design. A jak vidí designéři švédské značky Kährs moderní interiéry inspirované nábytkem, dekoracemi a barvami minulých dekád?

1920: Dekor Loft White

Protřepat, nemíchat – jemnou vanilkovou zmrzlinu zkombinujte se šedými tóny a barevné moření aplikujte jen lehce na povrchu podlahy, aby vynikla rustikální přirozenost dřeva se všemi jeho „nedokonalostmi“, a to i díky ultra matnému laku.

1950: Frozen Hazelnut

Pletená, úžasně měkká kašmírová šála, co víc vzbuzuje pocit útulného interiéru. Jemné moření dává vyniknout přirozené rustikálnosti dřeva s ultra matnou povrchovou úpravou.

1960: Dekor Charcoal Light

Chuť sušených rozinek máčených v horké čokoládě. Moření do tmavě hnědého odstínu v kombinaci s rustikálností dřeviny přináší jedinečný dekor s povrchovou úpravou v ultra matném laku.

1960-1970: Dekor Urban Brown 

Zapadající sluncem v parku velkoměsta. Jemné zbarvení podlahy, ve kterém  vynikají suky a praskliny dřeva, je zcela přirozené a navozuje hřejivou atmosféru v interiéru. Opět s povrchovou úpravou v ultra matném laku.

1970: Dekor Pearl Grey

Říční kameny omílané rozbouřenou vodou. Moření do šedého odstínu vytváří krásné vzorování a podtrhuje rustikální kresbu dřeva. Opět s ultra matnou povrchovou úpravou.

1980: Dekor Frosted Oat

Pohlédněte na sklizená podzimní ovesná pole s jemnou krustou námrazy – rustikálnost dřeva opět vyniká pod jemným bílým a transparentním mořením, jehož přirozený design je umocněn ultra matnou povrchovou úpravou. 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky