kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Komerční novinky: Penta mění strategii, Centrum Palmovka převezme město

Komerční novinky: Penta mění strategii, Centrum Palmovka převezme město

Centrum Stromovka už je v provozu, zatímco Palmovku přebírá město. Jaké jsou další novinky v komerčních nemovitostech?

Centra Palmovka se ujme město

Radnice Prahy 8 převezme do své správy nedokončené Centrum Palmovka. Budovu zajistí proti větru, zatékání a proti vandalům. Zároveň ušetří za udržovací práce. Rozestavěnou budovu převezme od firmy Metrostav, která ji pro ni stavěla, smlouvu radnici však loni vypověděla. Praha 8 nyní řeší, co s domem udělá, zvažovanou možností je i prodej. Projekt za 1,1 miliardy korun byl schválen v roce 2010 a mělo zde mimo jiné vyrůst nové sídlo radnice. Prostavěna byla zhruba polovina uvedené částky.

Zdroj/foto: Se souhlasem Prahy 8

Skladů v Česku přibývá, stále je to málo

Množství industriálních ploch určených k pronájmu v Česku roste. Zatímco v roce 2014 jich bylo zhruba pět milionů metrů čtverečních, v polovině roku 2019 už to bylo osm milionů metrů. Ani tento nárůst ale nedokáže nasytit poptávku firem. Ve druhém čtvrtletí roku 2019 bylo neobsazených pouze 4,4 procenta z celkové plochy. Výsledkem jsou podle poradenské společnosti CBRE nárůsty předpronájmů, ale i vysoká míra prodloužení nájemních smluv.

Greenline na Kačerově mění majitele

Moderní administrativní budovu The Greenline nacházející se v srdci byznysové čtvrti na Praze 4 koupila do svého nemovitostního fondu investiční skupina WOOD & Company. Prodávajícím byla developerská společnost Karimpol International. Budova nabízí 15,5 tisíce metrů čtverečních pronajímatelné plochy a je plně pronajata renomovaným společnostem z oblasti IT a automobilového průmyslu. Greenline Kačerov je osmou budovou ve fondu WOOD & Company, cenu transakce ani jedna strana nezveřejnila.

Zdroj/foto: Se souhlasem WOOD & Company

Centrum Stromovka zahájilo provoz

Po více než jedenácti letech plánování a výstavby otevřela společnost Lordship v Praze nákupní Centrum Stromovka. Projekt ve Veletržní ulici v Praze 7 disponuje 15,7 tisícem metrů čtverečních obchodních ploch, na nichž sídlí stovka obchodů, a to včetně supermarketu. Vedle toho je pro nájemce v budově k pronájmu také 5,5 tisíce metrů kanceláří. Podle studie společnosti Cushman & Wakefield je Centrum Stromovka jediným obchodním centrem, které se letos v Česku dočká otevření.

Zdroj/foto: Pixabay

Penta mění strategii, nechá si kanceláře

Postavit, pronajmout a výhodně prodat. Tuto dosavadní strategii se chystá opustit developerská společnost Penta Investment. Místo prodeje si postavené administrativní projekty do budoucna plánuje ponechat a inkasovat peníze z pronájmů. Podle ředitele tuzemské pobočky Penty Petra Paličky nicméně firma řeší, jakou formou budovy spravovat. Ve hře jsou varianty ponechání ve vlastním majetku, ale také založení nového fondu. Novinka se má týkat například druhé fáze administrativního centra Churchill na Žižkově nebo budovy SmíchOff.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Penta

Realitní investice lákají malé investory

Zájem českých drobných investorů o atraktivní zhodnocení peněz prostřednictvím investic do komerčních realit roste. Ukazuje to stále větší obliba nemovitostních podílových fondů. V letošním roce objem jimi spravovaných peněz dosáhl 36 miliard korun. To je zhruba sedminásobek peněz, které fondy svým klientům obhospodařovaly před pěti lety. Jen od začátku roku 2019 přitom přibylo 5,6 miliardy. Za zájmem stojí podle expertů vedle vysokého zhodnocení také zhoršení dostupnosti menších realitních investic pro jednotlivce.

V Praze rostou malé městské sklady

S tím, jak se zvyšuje náročnost zákazníků online obchodů, se mění preference řady internetových prodejců na skladové prostory. Požadavky na stále kratší dobu dodání objednaného zboží vedou k tomu, že roste poptávka po menších městských skladech. Vycházejí jí vstříc i developeři. V současné době jich je v Praze podle analýzy BNP Paribas Real Estate 75 tisíc metrů, dalších 40 tisíc metrů se staví. Nejvyšší hustota městských skladů je v zóně kolem Průmyslové ulice. Stojí za nimi developeři jako Flow East, Charnwood, Codeco, DRFG nebo ILD.

Spaces expanduje do Karlína

Coworkingový gigant Spaces rozšiřuje pražské portfolio kanceláří o nové prostory, které na začátku prosince otevřel v karlínském Nile House. Prostory Spaces Nile House se nacházejí na dvou podlažích s atriem a vlastní kavárnou. Po otevření dalších dvou Spaces center v budově SmíchOff na Praze 5 a ParkView na Praze 4 budou Spaces s více než patnácti tisíci metry disponovat největší nabídkou coworkingových prostor v České republice.

Zdroj/foto: Se souhlasem Spaces

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky