kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Novinky z oblasti zahraničních nemovitostí: Expanduje se do Londýna i USA

Novinky z oblasti zahraničních nemovitostí: Expanduje se do Londýna i USA

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti PPF
Co nového se událo na poli zahraničních nemovitostí?

InTeFi koupila byznys centrum na Slovensku 

Novým vlastníkem Cassovar Business Center v Košicích se stala investiční skupina InTeFi, která akvizicí v hodnotě téměř 30 milionů eur získala majoritní vlastnictví největšího kancelářského a retailového komplexu na východě Slovenska. Strategická koupě posiluje real estate aktivity v rámci celé skupiny, která je činná jak na Slovensku, tak v Česku. Multifunkční komplex Cassovar v Košicích tvoří dvě byznys centra s kancelářskými prostory nadstandardního vybavení, která jsou propojená s nákupní galerií.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti InTeFi

ZFP nakupoval v Polsku

Více než 1,5 miliardy korun zaplatil realitní fond české investiční společnosti ZFP Investment za kancelářskou budovu Woloska 24 ve Varšavě. Administrativní objekt fond koupil od belgického developera Ghelamco. Woloska 24, kterou developer dokončil v roce 2016, nabízí celkem téměř 24 tisíc metrů čtverečních kanceláří a je téměř kompletně obsazena nájemníky. Patří mezi ně například společnosti Nest Bank, Arval Group nebo Hyundai.

PPF investuje v USA

Společnost PPF Real Estate Holging koupila v americké Atlantě kancelářský komplex Mansell Overlook. Prodejní cena podle ní dosáhla 100 mil. dolarů (asi 2,1 mld. korun). Jde o první realitní transakci firmy v USA a byla jednou z posledních, kterou dojednával zakladatel PPF Petr Kellner. Jak uvádí deník E15, podle informací z trhu byla hodnota transakce vyšší, než kolik uvádí kupec, a dosáhla 142 mil. dolarů. Komplex zahrnuje čtyři budovy s celkovou plochou 61 000 metrů čtverečních.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti PPF

CPI expanduje v Londýně

Realitní skupina CPI Property Group, kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, koupila v Londýně devítipatrovou budovu v ulici Savile Row za zhruba 1,5 miliardy korun. V domě sídlila 80 let londýnská policejní centrála pro oblast West End. Budova leží v atraktivní oblasti nedaleko stanice metra Bond Street a nabízí 5,5 tisíce metrů čtverečních užitné plochy. Skupina ji chce přeměnit na kanceláře, rezidenční bydlení či kombinaci obojího.

Wood & Company nakupovala na Slovensku

Český trh s komerčními nemovitostmi podle investorů nenabízí dostatek zajímavých příležitostí – majitelé se obvykle dobře fungujících obchodních center nebo kancelářských budov nechtějí vzdávat. Společnost Wood & Company se proto zaměřila na Slovensko, kde v dubnu koupila největší bratislavské obchodní centrum Aupark. Za nemovitost, kterou dosud vlastnila francouzská realitní skupina Unibail-Rodamco-Westfield, noví majitelé zaplatí zhruba 450 milionů eur (asi 11,5 miliardy korun). 

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Wood & Company

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky