kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Komerční nemovitosti: Jaká je oblíbenost sdílených kanceláří?

Komerční nemovitosti: Jaká je oblíbenost sdílených kanceláří?

Zdroj/foto: Pixabay
Dock in Three ve finále i nový majitel Tuzexu. Jaké jsou další novinky na poli komerčních nemovitostí?

Obliba sdílených kanceláří roste

Celková plocha sdílených kanceláří a co-workingů v Praze dosáhla na konci roku 2019 úrovně 75 tisíc metrů čtverečních, což představuje meziroční nárůst o 56 procent. Nově otevřených bylo osm lokalit a celkem tak bylo v provozu 59 center, uvádí zpráva společnosti Savills. Podobný růst se očekává i v roce 2020, kdy by se celková nabídka měla přiblížit hranici sto tisíc metrů čtverečních. Kromě WeWork v budově Drn na Praze 1 loni otevřela své první kanceláře společnost Spaces, nová centra otevřely také firmy HubHub, New Work, Scott & Weber a Office Unlimited.

Zdroj/foto: Pixabay

Realitní investice v Česku opět rostly

Objem investic do komerčních nemovitostí v Česku loni meziročně vzrostl téměř o třetinu na 3,25 miliardy eur, což je zhruba 82 miliard korun. Zhruba polovina z této částky podle společností Knight Frank a CBRE připadla na nákup kancelářských budov, přičemž čtyři pětiny realitních transakcí se odehrály v Praze. Podle CBRE byl největší investiční transakcí loňského roku prodej areálu Waltrovka v Praze 5 s odhadovanou cenou 250 až 260 milionů eur. Za zmínku stojí objem hotelových transakcí, který dosáhl přes 500 milionů eur a byl nejvyšší za poslední dekádu.

Dock In se blíží do finiše

Developerská skupina Crestyl dokončila stavbu nové administrativní budovy Dock In Three, která je součástí čtvrti Dock vyrůstající kolem dvou slepých ramen Vltavy v pražské Libni. Stejně jako předchozí dvě etapy je i budova se šestnácti tisíci metry čtverečními kanceláří plně pronajatá. V sousedství nově dokončené budovy se pak staví čtvrtá etapa Dock In Four, která nabídne dalších dvacet tisíc metrů plochy. Dokončení je naplánováno na začátek léta a už nyní jsou čtyři pětiny prostor pronajaté.

Zdroj/foto: Pixabay

Skala prodal Albatros

Bývalé sídlo nakladatelství Albatros na rohu pražských ulic Národní třída a Na Perštýně změnilo majitele. Od podnikatele Václava Skaly jej podle deníku E15 koupil Daniel Farnbauer. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, pak si osm z deseti podlaží podle deníku pronajala co-workingová společnost Spaces. Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou realitní společnost PSN. Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros.

Zdroj/foto: Pixabay

AFI City hlásí 75 metrů

Developer AFI Europe na konci ledna dokončil hrubou stavbu výškové budovy A, která je prvním kancelářským objektem v projektu AFI City na patnáctihektarovém brownfieldu ve Vysočanech. Devatenáctipodlažní budova se sedmnácti tisíci metry čtverečními pronajímatelných ploch se nachází přímo u ulice Kolbenova. Kompletní dokončení stavby se předpokládá ve třetím čtvrtletí letošního roku. Celková investice developera dosáhne čtyřiceti milionů eur. Tower A je součástí projektu AFI City, který developer buduje na území bývalého areálu ČKD Slévárny a Moury. 

Zdroj/foto: Pixabay

Tuzex patří Generali

Dům v centru Prahy, v němž v minulosti sídlil například podnik Tuzex, získala skupina Generali. Budovu na rohu ulic Jeruzalémská a U Půjčovny čeká rozsáhlá rekonstrukce. Cenu transakce ani plánované využití domu v památkově chráněné lokalitě kupec neuvedl. V roce 2017 budova změnila majitele, když ji získala společnost I.J.O. za 355 milionů korun. Podle odborníků se vzhledem k lokalitě nabízí především přestavba na hotel nebo rezidenční bydlení.

Cimex koupil klášter sv. Gabriela

Skupina Cimex uzavřela kupní smlouvu s Českou poštou, a stává se tak vlastníkem klášteru sv. Gabriela v Praze 5. Smlouvu podepsala v polovině ledna poté, co vydražila smíchovský klášter v listopadu loňského roku za cenu 353 milionů korun. Cimex plánuje objekt nejprve rekonstruovat, o dlouhodobém využití nicméně zatím není rozhodnuto. Do definitivního určení záměru má budova sloužit jako místo pro pořádání kulturních a společenských akcí.

Zdroj/foto: Pixabay

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky