kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Novinky z oblasti komerčních nemovitostí

Novinky z oblasti komerčních nemovitostí

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti CA Immo
Co nového se událo na poli komerčních nemovitostí?

Generali nakupovala v Butovicích

Čtvrtou akvizici uskutečnil Generali Fond realit, který v červnu oznámil koupi retailového parku v Nových Butovicích na okraji Prahy. Nemovitost o ploše 2,7 tisíce metrů čtverečních, postavená v roce 2018, je plně obsazená. Hlavním nájemníkem je společnost Lidl. Pro fond založený loni na podzim jde o první transakci v segmentu komerčních nemovitostí, její cenu nezveřejnil. První tři akvizice v Praze se týkaly tří bytových domů.

Heimstaden vstoupil do Prahy

Po Plzni a severní Moravě se jedna z největších investičních skupin na trhu nájemního bydlení, švédská společnost Heimstaden, vydala také do hlavního města. Evropská trojka v červnu oznámila dohodu s pražským developerem Finep, od nějž koupila 164 bytových jednotek, které vznikají v Holešovicích v projektu Pergamenka. Heimstaden za ně zaplatil asi 1,2 miliardy korun. Pro Finep to byla už druhá úspěšná transakce v oblasti nájemního bydlení.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Heimstaden

Méně zákazníků, větší nákupy

Obchodní centra loni zažila prudký propad návštěvnosti. Kvůli pandemii a lockdownům se podle poradenské společnosti CBRE loni snížila na 66 milionů, což bylo téměř o 30 procent méně než v předchozím roce. Nejhorší propady přinesl duben a listopad, kdy kvůli zavření většiny obchodů meziročně klesla návštěvnost o 67, respektive 63 procent. Méně časté návštěvy vedly k větším útratám – průměrná hodnota nákupního koše loni vzrostla oproti roku 2019 asi o šest procent.

CA Immo dokončil Mississippi a Missouri

Kancelářský komplex River City Prague na břehu Vltavy v pražském Karlíně se rozrostl o další dvě budovy. Developerská společnost CA Immo zkolaudovala kanceláře s názvy Mississippi House a Missouri Park a zároveň oznámila jména prvních nájemců – společností Adastra, Allen & Overy a Batist Medical Holding. Budovy disponují více než 20 tisíci metry kancelářských ploch a podle developera směřují k získání certifikace LEED Platinum.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti CA Immo

Zemřel Tamir Winterstein

Podnikatel a významný pražský developer, který stál za mnoha projekty utvářejícími současnou podobu Prahy, před pár týdny zemřel. Český development tak příšel o zvučné jméno. Svou nesmazatelnou stopu bratislavský rodák, jehož kořeny ale pocházely z Izraele, kde také řadu let žil, zanechal především v urbanistických celcích v pražských Holešovicích
a Vysočanech. Kromě jiného se svou skupinou Lighthouse Group postavil vedle O2 areny obchodní centrum Harfa a stejnojmenný kancelářský komplex.

KKCG dokončila Bořislavku

Skupina KKCG na začátku června úspěšně dokončila dlouholetý projekt Bořislavka. Celková investice do budovy, která se stane novou centrálou skupiny, dosáhla asi 3,5 miliardy korun. Komplex je převážně kancelářský, celkem nabízí 30 tisíc metrů administrativních ploch. Obchodní část má tvořit zhruba 60 prodejen na 10 tisících metrech. Sousedy KKCG v kancelářích budou například Volkswagen Financial Services nebo Pražská vodohospodářská společnost.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti KKCG

Česká spořitelna prodala Platinium

Nemovitostní fond České spořitelny v červnu oznámil prodej jedné z nemovitostí z portfolia. Za zhruba 600 milionů korun prodal brněnské kancelářské centrum Platinium. Kupujícím byla investiční skupina RSBC finančníka Roberta Schönfelda. Osmipatrové Platinium leží v městské části Veveří a disponuje asi 9,3 tisíce metrů administrativních ploch. Sídlí zde například KPMG, Commerzbank, Cyrrus, Gardner Denver, Gemini nebo ČSOB.

Broadway jde do aukce

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových oznámil elektronickou aukci Paláce Broadway v Praze. Nejnižší podání má být 1,05 miliardy korun, což je dosud nejvyšší cena, za níž stát majetek nabízel. Aukce začne 14. září a skončí 16. září. Palác leží mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná a tvoří jej tři propojené trakty, ve kterých jsou kromě divadla i obchody, restaurace a kanceláře. Celkem je v komplexu 5,4 tisíce metrů kancelářských a přes 3 tisíce metrů obchodních ploch.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky