kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Budoucí tvář Prahy

Budoucí tvář Prahy

Zeleň, parky, hřiště, velkorysé veřejné prostory, ale také technologie umožňující šetrné zacházení s vodou a celkově energeticky úsporné fungování domu. Developeři v nových rezidenčních a kancelářských projektech kladou stále větší důraz na komfort bydlení a práce i na šetrnost k životnímu prostředí. Jaké stavby letos a v dalších několika letech ovlivní charakter hlavního města?

Pokračování dlouhodobých projektů s mnoha etapami, ale také zbrusu nové lokality. Developeři postupně představují plány pro letošní rok a už teď je jasné, že výběr bude opravdu pestrý. Po mnoha letech začnou růst bytové domy na dlouhodobě zanedbávaných místech Prahy, které nabízejí bydlení v širším centru města. Do nabídky se ale dostanou také projekty vhodné spíš pro ty, kteří hledají bydlení dál od ruchu metropole. Přibudou také desítky tisíc metrů čtverečních kancelářských a obchodních ploch. Magazín Estate oslovil přední pražské developerské firmy a z jejich plánů vybral dvacet ukázek zajímavých záměrů, které se letos začnou prodávat a stavět. Výčet nicméně rozhodně není kompletní a definitivní – to by s ohledem na počet developerů v Praze ani nebylo možné. S ohledem na nevyzpytatelnost povolovacího řízení se většina stavařů navíc nechce pouštět do upřesňování termínů u plánovaných akcí, které zatím nemají územní rozhodnutí a stavební povolení.

„Další nově zařazované projekty zatím konkrétně komentovat nemůžeme, jelikož zde stále probíhají povolovací procesy a je možné, že se zahájení výstavby posune. Aktuálně ale máme připraveno cirka 1 400 bytů téměř po celé Praze. Kolik z nich uvedeme na trh, bude záležet na povolovacích procesech. Stejně tak kolik z nich se začne stavět,“ vysvětluje mluvčí Central Group Radek Ježdík. Také další z významných hráčů na pražském trhu, společnost Finep, má v přípravě projekty s až tisíci novými jednotkami. Mluvčí společnosti David Jirušek ale připomíná, že řada z nich do dalších fází postoupí až za delší dobu. „Získání všech razítek a potřebných povolení může v současné situaci bohužel trvat nejenom měsíce, ale i roky,“ tvrdí Jirušek.

Zelená náměstí a dražší byty

Většina letošních developerských záměrů se nese v ekologickém duchu. Stále více nových domů je vybaveno například technologiemi pro úsporné zacházení s vodou, samozřejmostí už je připravenost pro majitele elektromobilů a také energetická úspornost. Při pohledu na vizualizace je navíc zjevné, že jsou stavební firmy i za cenu nižších zisků velkorysejší v plánování veřejného prostoru kolem novostaveb. Pryč jsou doby, kdy objekty rostly co nejblíž u sebe a developera příliš nezajímalo, jak bude vypadat okolí. Dnes většina nových projektů počítá s rozsáhlými parky a hřišti. Veřejný prostor osazují zelení, a to i u kancelářských budov.

Na kolik ovšem tyto bohulibé aktivity vyjdou například zájemce o nové bydlení? Ve třetím čtvrtletí loňského roku se průměrné nabídkové ceny vyšplhaly už nad 106 tisíc korun a lépe nebude ani letos. Podle generálního ředitele Skanska Reality Petra Michálka je nicméně pravděpodobné, že by zdražování nemělo být už tak výrazné jako v minulých letech. „Očekáváme jen pozvolný růst cen, v některých lokalitách budou ceny držet úroveň. Prostor pro zlevňování však nevidím,“ tvrdí. Kromě nedostatku bytů podle něj vstupují do cen také zdražující se stavební práce a materiály. A u nich se zlevnění očekávat nedá. Je tak pravděpodobné, že zejména v nejžádanějších lokalitách v širším centru metropole mohou v roce 2020 ceny nových bytů atakovat hranici 110 tisíc za metr čtvereční.

Victoria Palace

Developer: Penta
Místo: Dejvice, Praha 6
Plánované dokončení: 2022

Přímo na Vítězném náměstí na Praze 6, mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunská, vyroste nový bytový dům s názvem Victoria Palace. Postaví ho developerská společnost Penta Real Estate a celkem v něm nabídne více než stovku prémiových bytů, které plánuje dát do prodeje letos na jaře či v létě. Kromě bytů má dům navržený architektem Jakubem Ciglerem disponovat také kancelářemi a obchodními prostory v přízemí. Penta Real Estate do projektu investuje tři čtvrtě miliardy korun a stavební práce mají začít letos. S dokončením se počítá během dvou let. Victoria Palace vznikne na místě, kde skupina PPF původně plánovala postavit kancelářskou budovu Lední medvěd.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Penta

Bohdalecké kvarteto

Developer: JR D
Místo: Michle, Praha 4
Plánované dokončení: 2022

V pražské Michli, nedaleko rodného domu houslového virtuosa Jana Kubelíka, vyroste nový projekt společnosti JRD s názvem Bohdalecké kvarteto. Energeticky pasivní dům se 182 byty, jež jsou nabízeny v dispozicích od 1 + kk do 4 + kk, získal loni pravomocné územní rozhodnutí a stavět se začne letos na jaře. Dokončení je v plánu na jaře roku 2022. Do projektu Bohdalecké kvarteto se bude vcházet pěti samostatnými vchody, včetně jednoho v bočním křídle, které od sebe odliší hudební symboly pro housle, violu, violoncello, kontrabas a akord. Kromě bytů bude v objektu také pět komerčních prostor pro obchody a služby. Architektonický koncept areálu Bohdalecké kvarteto navrhlo studio Podlipný Sladký architekti.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti JRD

Nová Nuselská

Developer: Trigema
Místo: Nusle, Praha 4
Plánované dokončení: 2020

Už téměř polovinu bytů vyprodal developer Trigema u svého nejnovějšího projektu s názvem Nová Nuselská, který vzniká v areálu bývalých Nuselských mlékáren. Po dokončení stavby, k níž by mělo dojít už na sklonku tohoto roku, tu vznikne ve čtyř až šestipatrových objektech 146 jednotek. Byty budou ve velikosti od 1 + kk do 4 + kk s terasou, balkonem nebo předzahrádkou. V Nové Nuselské bude navíc několik komerčních prostor, které budou sloužit jak pro potřeby budoucích obyvatel, tak široké veřejnosti. Projekční a architektonické práce zajišťovalo studio AGE project.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Trigema

Rezidence Neklanka

Developer: Geosan Development
Místo: Radlice, Praha 5
Plánované dokončení: 2020

Už na konci letošního roku plánuje developer Geosan Development dokončit první fázi projektu Rezidence Neklanka, který se nachází v původní vilové zástavbě v pražských Radlicích. Dva bytové domy s 31 jednotkami v dispozicích od 1 + kk do 4 + kk jsou ve výstavbě od
loňského léta a aktuálně zbývá posledních jedenáct volných bytů. Projekt je výjimečný svým umístěním těsně u hranice lesa, odkud je to na Anděl přitom jen čtyři minuty autem. Na první fázi by letos měla navázat také výstavba druhé etapy, jež bude zahrnovat další tři bytové domy s celkem 32 jednotkami.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Geosan Development

Tulipa Karlín

Developer: AFI Europe
Místo: Karlín, Praha 8
Plánované dokončení: 2022

Letos v únoru zahájí developer AFI Europe svůj další karlínský projekt. Po výstavbě kancelářské budovy AFI Karlín, jíž se přezdívá Butterfly, se tentokrát zaměří na rezidenční výstavbu: na rohu ulic Thámova a Pernerova vybuduje projekt s názvem Tulipa Karlín. Firma chce rekonstruovat stávající budovy a doplnit je o vestavbu v podobě nového domu ve tvaru L. Projekt zahrnuje 170 bytů a jeho součástí mají být také kancelářské prostory a maloobchodní jednotky. Předpokládaný termín dokončení je na přelomu let 2021 a 2022. Zajímavostí je, že všechny nové byty budou určeny pouze k nájemnímu bydlení. Tento fakt se kryje s cílem společnosti vybudovat vlastní portfolio tisícovky nájemních bytů.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti AFI Europe

Nový Opatov

Developer: Finep
Místo: Opatov, Praha 11
Plánované dokončení: 2025

Stanice metra Opatov patří už mnoho let mezi zastávky podzemní dráhy s nejzanedbanějším okolím. Změnit to má projekt Nový Opatov, který letos na začátku ledna představil developer Finep ve spolupráci se společností Starochodovská. V jeho rámci má podél Chilské ulice vzniknout nové centrum čtvrti s náměstím o rozloze tří tisíc metrů čtverečních, více než čtyři stovky bytů, kanceláře a také občanská vybavenost. Developer u projektu klade důraz na zeleň: zhruba polovinu území bude podle záměru tvořit park a další přírodní plochy. Projekt se uskuteční po několikaletém jednání s radnicí Prahy 11, kdy se měnil na základě více než tisícovky připomínek.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Finep

Hagibor

Developer: Crestyl
Místo: Hagibor, Praha 10
Plánované dokončení: 2020

Zanedbané území na rozhraní Vinohrad a Strašnic, nedaleko stanice metra Želivského, začíná měnit podobu – od loňského podzimu na Hagiboru totiž roste stejnojmenný projekt developerské skupiny Crestyl. Developer tu chce postavit pět bytových domů a stejný počet administrativních budov, které propojí pěší bulvár s obchody a restauracemi. Součástí záměru je také náměstí s multifunkčním kulturním centrem a rozsáhlý dvouhektarový park. Crestyl v současnosti buduje první dva bytové domy Alfa a Beta, u nichž investice dosáhne téměř miliardy korun. Autorem celkového urbanistického řešení lokality a zároveň komerční části projektu, která zahrnuje 80 tisíc metrů kanceláří, je studio Bogle Architects. Rezidenční část zajistilo studio Ian Bryan Architects.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Crestyl

Nová Elektra

Developer: Finep
Místo: Hloubětín, Praha 9
Plánované dokončení: 2021

Tři miliardy korun bude postupně investovat developerská společnost Finep do svého nejmladšího projektu, přeměny brownfieldu v pražském Hloubětíně na místě bývalé továrny Tesla. Letos na jaře začne výstavba první fáze projektu, během níž vznikne necelá stovka bytů od 1 + kk do 4 + kk. Její dokončení je plánováno na podzim roku 2021. Ve výstavbě na pozemcích o rozloze 40 tisíc metrů čtverečních pak bude pokračovat v dalších etapách. Výsledkem projektu Nová Elektra má být nová čtvrť s několika stovkami bytů, parky i obchody. Autorem podoby první etapy je architektonické studio DAM architekti.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Finep

Čertův vršek

Developer: Skanska Reality
Místo: Libeň, Praha 8
Plánované dokončení: 2022

Letos v lednu zahájila společnost Skanska Reality výstavbu svého prémiového projektu Čertův vršek. Komorní rezidenční záměr ve vilové čtvrti na jednom z libeňských kopců nabídne převážně větší jednotky 3 + kk či 4 + kk, a to v šesti sekcích se třemi až čtyřmi patry. Celkem je v nabídce 39 nových jednotek. Bytové domy budou stát v uzavřeném areálu a Skanska u nich klade důraz také na ekologická řešení, jako je například systém pro hospodaření s šedou vodou. Byty jsou už v prodeji a noví majitelé se do nich budou stěhovat na jaře. Vedle toho letos Skanska plánuje dát do prodeje nový multifázový projekt Albatros v pražských Kbelích.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Skanska Reality

Ranta Barrandov

Developer: YIT Stavo
Místo: Hloubětín, Praha 9
Plánované dokončení: 2020

Nejvýznamnějším a největším projektem developera YIT Stavo v Praze je nová čtvrť Suomi Hloubětín, která roste na rozhraní Vysočan a Hloubětína. Vedle ní se ovšem firma pustila do výstavby nového obytného komplexu v Praze 5 v ulici Wassermannova. Už do konce letošního roku má YIT v plánu dokončit 141 bytů z první etapy projektu Ranta Barrandov a zároveň zahájit výstavbu dalších 120 jednotek v rámci druhé etapy. Nízkoenergetický projekt nabízí široký výběr bytů od garsonek s výměrou 27 metrů čtverečních po 140metrové pětipokojové byty.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti YIT Stavo

Nuselský pivovar

Developer: Penta
Místo: Nusle, Praha 4
Plánované dokončení: 2023

Společnost Penta Real Estate plánuje na místě dnešního brownfieldu v pražských Nuslích vybudovat novou městskou čtvrť. Projekt s názvem Nuselský pivovar vyroste na ploše téměř 32 tisíc metrů čtverečních a celková investice podle Penty dosáhne zhruba dvou miliard korun. Dominantou revitalizovaného území má být rezidenční část s celkem 450 byty všech velikostí, z nichž přibližně 350 plánuje Penta dát do prodeje letos v polovině roku. Kromě bytů vzniknou v památkově chráněné budově bývalého pivovaru také kanceláře a obchodní prostory. Návrh projektu počítá také s vybudováním náměstí s kavárnami a restauracemi. Autorem projektu rekonstrukce pivovaru je studio CMC architects, rezidenční část vypracovalo studio Chybík + Krištof. Výstavba má začít také ještě letos, dokončení je v plánu v roce 2022 nebo 2023.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Penta

Vivus Kolbenova

Developer: Vivus
Místo: Vysočany, Praha 9
Plánované dokončení: 2022

Brownfieldy v okolí metra Kolbenova ve Vysočanech přitáhly zájem hned několika developerů. Nejnověji se mezi ně zařadí i společnost Vivus, která letos nedaleko stanice podzemní dráhy zahájí první etapu rozsáhlého projektu Vivus Kolbenova. V jejím rámci se tu postaví dva osmipodlažní domy s více než 250 bytovými jednotkami, a to jen 130 metrů od vstupu do metra. Na novém náměstí v okolí stanice budou převažovat komerční a kancelářské prostory s možností využití například pro trhy, veřejné produkce, prezentace nebo divadelní vystoupení. Směrem jižně k říčce a parku Rokytka vyroste ještě klidnější část projektu. První fáze má být dokončena během dvou let.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Vivus

Smíchov City

Developer: Sekyra Group
Místo: Smíchov, Praha 5
Plánované dokončení: 2022

Po mnoha letech čekání, plánování a odkladů se letos konečně začíná stavět na jednom z nejvýznamnějších brownfieldů v širším centru metropole. Dlouho očekávaný projekt Smíchov City, v jehož rámci má na místě bývalého smíchovského nákladového nádraží vyrůst celá nová čtvrť, byl na přelomu roku zahájen první, převážně rezidenční částí s 450 byty poblíž autobusového nádraží Na Knížecí. Investice do startovací etapy vyšla na zhruba tři miliardy korun a stavební práce mají finišovat do dvou let. Následovat bude druhá fáze zaměřená na administrativní prostory. Dominovat jí má nová centrála České spořitelny. Se zahájením výstavby se počítá v roce 2024.

Zahradní město II.

Developer: Central Group
Místo: Zahradní město, Praha 10
Plánované dokončení: 2022

Pražská developerská jednička Central Group se vrací na „místo činu“, tedy na pražské Zahradní město, kde před čtyřmi lety postavila první fázi rezidenčního projektu Park Zahradní město. Nyní na dosavadní výstavbu naváže bytovými domy s názvem Zahradní město II. V novém bytovém domě bude k dispozici 51 bytových jednotek s dispozicemi od 1 + kk do 4 + kk. Stavět se má začít letos, dokončení je plánováno na rok 2022. Vedle tohoto projektu má Central Group v úmyslu tento rok stavět také další fáze projektu Park Zličín. Letos se mají dokončit projekty Harfa Design Residence, další fáze projektů Javorová čtvrť II. a Pitkovické zahrady a také více než 130 bytů v rámci projektu Zahrady Bohdalec.

Zdroj/foto: Central Group

Ekorezidence Hodkovičky

Developer: Ekospol
Místo: Hodkovičky, Praha 4
Plánované dokončení: 2021

Bydlení s výhledem na Chuchelský háj a Barrandovské skály připravuje developerská společnost Ekospol. Výstavba projektu Ekorezidence Hodkovičky začala stejně jako prodej bytů už loni v létě a jeho dokončení je naplánováno na jaro příštího roku. Projekt zahrnuje dva bytové domy s celkem 160 bytovými jednotkami o dispozicích 1 + kk až 4 + kk s prostornými terasami nebo balkony. Ekorezidence se nachází v bezprostřední blízkosti páteřní cyklostezky podél Vltavy, golfového hřiště, tenisového klubu a dalších sportovišť. 

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Ekospol

Savarin

Developer: Crestyl
Místo: Nové Město, Praha 1
Plánované dokončení: 2022

Zásadních změn se dočká dolní část pražského Václavského náměstí. Developerská společnost Crestyl plánuje zrekonstruovat stávající historické budovy na rohu Václavského náměstí a ulice Na Příkopě a vybudovat nový veřejný prostor se zelení a otevřeným prostranstvím ve vnitrobloku. Projekt nazvaný Savarin se tak bude skládat ze čtyř na sebe navazujících a vzájemně propojených samostatných částí, z nichž každá bude mít vlastní charakter. Nové pasáže umožní snadný a volný průchod dříve nepřístupným centrem metropole, zahrada a náměstíčko vnesou život do vnitrobloku a veřejně přístupné střešní zahrady a terasy nabídnou výhledy na panorama Prahy. Autorem návrhu projektu je ikona současné světové architektury Thomas Heatherwick.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Crestyl

Parkview

Developer: Skanska
Místo: Nusle, Praha 4
Plánované dokončení: 2020

K administrativním budovám na pražské Pankráci už letos na jaře přibude další kancelářské centrum. Budova na rohu ulic Hvězdova a Pujmanové, kterou staví společnost Skanska, nese název Parkview a navrhl ji světově proslulý architekt Richard Meier. Parkview bude po dokončení disponovat téměř šestnácti tisíci metry kancelářských ploch. V atriu budovy má vzniknout veřejný prostor se zapuštěným ostrůvkem obklopený stromy a zelení určený k relaxaci. Podobně jako u dalších kancelářských budov Skanska i v případě Parkview sází na energeticky úsporný a ekologický provoz. Mezi nejzajímavější nájemce bude patřit coworkingové centrum Spaces.

Zdroj/foto:

Churchill II

Developer: Penta
Místo: Žižkov, Praha 3
Plánované dokončení: 2020

Těsně před dokončením je druhá část kancelářského projektu Churchill naproti Vysoké škole ekonomické na pražském Žižkově. První kancelářská budova projektu byla dokončena už na konci roku 2018 a sídlí v ní poradenská společnost Deloitte. Plně obsazená je podle Penty i právě finišující druhá část. Obě budovy nabízejí celkem přes třicet tisíc metrů čtverečních kanceláří a jejich výstavba vyšla společnost na zhruba jednu a půl miliardy korun. Autorem návrhu obou budov je studio Jan Cigler Architects.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Penta

The Flow Building

Developer: Flow East
Místo: Nové Město, Praha 1
Plánované dokončení: 2020

Na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice už od roku 2018 probíhá stavba nové administrativní a komerční budovy s názvem The Flow Building. Budova s nepřehlédnutelným designem má být dokončena letos v létě a celkem v ní bude k dispozici šest tisíc metrů čtverečních obchodních prostor a patnáct tisíc metrů čtverečních kanceláří. V budově, jež se zařadí mezi nejvýraznější moderní projekty na území metropole, bude sídlit například mezinárodní řetězec Primark, který tu otevře českou vlajkovou prodejnu. Autorem architektonického návrhu The Flow Building je studio Chapman Taylor.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Flow East

AFI City

Developer: AFI Europe 
Místo: Vysočany, Praha 9
Plánované dokončení: 2020

Pražské Vysočany v okolí metra Kolbenova se už v druhé polovině letošního roku dočkají nové dominanty. Na třetí kvartál plánuje developer AFI Europe dokončení první kancelářské budovy rozsáhlého projektu AFI City, který vedle administrativních budov zahrnuje také rezidenční část pod názvem Tulipa City budovanou už od roku 2016. V areálu bývalého průmyslového podniku ČKD Slévárny a Moury o rozloze téměř patnáct hektarů tak vznikne celá nová čtvrť se stovkami bytů a celkem 110 tisíci metry čtverečními kanceláří. Samotná budova A o devatenácti podlažích, kterou AFI začala stavět loni v létě, bude disponovat zhruba sedmnácti tisíci metry kanceláří a obchodních ploch.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti AFI Europe

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky