kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Opportunity Real Estate Fund – příležitost vydělat na dalším rozvoji Prahy

Opportunity Real Estate Fund – příležitost vydělat na dalším rozvoji Prahy

dům
Foto: Karlin Port Real Estate
Nemovitostní fond Opportunity Real Estate Fund, za nímž stojí developerská společnost Karlin Port Real Estate, již začíná pracovat na nových projektech. První už má zažádáno o územní rozhodnutí. Ročně investorům slibuje výnos minimálně ve výši osmi procent.

Opportunity Real Estate Fund nabízí investorům atraktivní výnosy z pečlivě vybraných developerských projektů v Praze a dalších lokalitách po celém Česku (výnosové nemovitosti). Garantem jejich výběru a úspěšného dokončení je zakladatel fondu, developerská společnost Karlin Port Real Estate. Za fondem stojí experti, kteří se v minulosti podíleli na více než pěti desítkách rozmanitých projektů v celkové hodnotě přes miliardu eur. Předsedou dozorčí rady je známý a uznávaný ekonom Jiří Schwarz, jehož angažmá zaručuje nejen skvělý přehled o širším ekonomickém kontextu, ale také dobré vztahy s Českou národní bankou.  

První projekt již vzniká

Prvním zainvestovaným projektem fondu je rezidenční komplex v pražské Michli, který vyroste opět pod taktovkou Karlin Port Real Estate. Půjde o bytový dům ve tvaru věže. „Na podzim loňského roku byla podána žádost o vydání územního rozhodnutí a příprava projektu se zhruba 55 bytovými jednotkami postupuje podle plánu,“ říká výkonný ředitel Opportunity Real Estate Fund Dalibor Kolář.

V horizontu následujících dvanácti měsíců má fond vyhlédnuto až šest dalších projektů. „Jeden z nich je velmi blízko akvizici, jedná se opět o rezidenční komplex, protože náš podfond se zabývá rezidenčním developmentem. To ale neznamená, že například za rok nezaložíme nový podfond, který by se specializoval na administrativní objekty nebo třeba na retailové parky, tedy na klasické výnosové projekty,“ popisuje další potenciální investiční příležitosti Dalibor Kolář.   

dům
Foto: Karlin Port Real Estate

Palebná síla fondu 

Z hlediska architektury, designu a kvality provedení bude portfolio fondu podobné dřívějším projektům Karlin Port Real Estate. „Fond jsme založili proto, abychom mohli rychleji získávat od investorů kapitál a realizovat naše projekty. Máme totiž atypický, kreativní a proaktivní přístup k nákupu nemovitostí, takže umíme vyvolat prodej a sjednat velmi lukrativní podmínky při nákupu různých realitních aktiv. Fond by nám měl pomoci zrychlit nákup exkluzivních rezidenčních projektů,“ vysvětluje zakladatel fondu Milorad Mišković.

Představitelé fondu očekávají, že od investorů získají 500 milionů korun ročně, a jsou přesvědčeni, že po dosažení a proinvestování této částky se spustí řetězová reakce a začnou se ozývat další investoři. Prvních 500 milionů korun představuje pro Opportunity Real Estate Fund a jeho rozvoj velice důležitý milník. Ovšem palebná síla fondu bude díky kombinaci peněz investorů a externího financování až třikrát větší.   

Developer je zároveň investor   

Opportunity Real Estate Fund jedná v souladu s předem jasně definovanou strategií i vizí. Kvalifikovaným investorům zajistí přístup k pečlivě sestavenému a vyváženému portfoliu nemovitostí na českém realitním trhu, jenž se řadí mezi nejstabilnější a nejatraktivnější v celé Evropské unii.

Do projektů, které fond nakupuje, neinvestuje pouze prostředky investorů v kombinaci s bankovními úvěry, ale také peníze svých zakladatelů. V důsledku toho se stává nejen developerem, ale zároveň investorem, který je motivován, aby jak externím investorům, tak sobě maximalizoval výnos na vlastní kapitál. 

dům
Foto: Karlin Port Real Estate

Dělení výnosu systémem waterfall

Investorům fond slibuje čistý výnos minimálně osm procent ročně. „Pro dělení výnosu je nastaven systém tzv. waterfall, abychom byli s investory na jedné lodi a výnos maximalizovali. Protože jsme dostatečně sebevědomí ohledně typu projektů, jaké dokážeme dlouhodobě vyhledávat a nakupovat, tak pro každého investora do minimálního zhodnocení osmi procent ročně pracujeme zadarmo. O profit se začínáme dělit až ve chvíli, kdy čisté zhodnocení investorových prostředků hranici osm procent přesáhne,“ přibližuje Dalibor Kolář.

Výnos, který překročí osm procent a zůstane pod deseti procenty, si investoři a zakladatelé rozdělí v poměru 70 procent pro investory a 30 procent pro zakladatele. Pokud se bude roční výnos pohybovat mezi deseti a dvanácti procenty, tak část přesahující deset procent se rozdělí v poměru půl na půl. Z výnosu převyšujícího dvanáct procent získá investor 30 procent a zakladatelé 70 procent. Prostor pro vyšší než osmiprocentní výnos je pro investory poměrně velký. Kombinace investičních akcií pro investory a manažerských akcií pro zakladatele, kde se kumuluje část waterfallu, která neskončí u investorů, je standardní struktura, jaká se využívá ve všech ostatních fondech kvalifikovaných investorů v České republice.           

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky