kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Travel News: Nejšpanělštější Sevilla a vítězná Varšava

Travel News: Nejšpanělštější Sevilla a vítězná Varšava

Sevilla
Foto: Pixabay
Podívejte se, jaké jsme pro vás připravili cestovní novinky.

Nejšpanělštější Sevilla

Andalusie, autonomní oblast na jihu Španělska, má divoké srdce bijící v rytmu flamenca. Její historie je spjata s maurským dědictvím, které je stále patrné v architektonických skvostech. Kulturní perlou Andalusie a zároveň jejím hlavním městem je Sevilla. Nachází se zde i palác Alcázar, tato původně maurská pevnost působí, jako by vypadla z pohádky Tisíce a jedné noci. Palác stále využívá španělská královská rodina, Alcázar je tak nejstarším stále užívaným královským palácem v Evropě. O Seville se říká, že je nejšpanělštější ze všech španělských měst a v létě bude Čechům o něco blíž. Prvního července 2023 Ryanair zahajuje přímý spoj na trase Praha – Sevilla. Létat bude dvakrát týdně, v sobotu a úterý. V Seville je toho tolik k vidění, ochutnání, obdivování, že stojí za to se sem vypravit i několikrát.

Vítězná Varšava

Letošním vítězem každoročního hlasování o nejlepší evropskou turistickou destinaci European Best Destinations 2023 se stalo polské hlavní město, a porazilo tak početnou konkurenci. V internetovém hlasování obdrželo 142 tisíc hlasů ze 130 zemí z celého světa. Celkově rozdali v soutěži obyvatelé 178 zemí ze všech kontinentů 686 tisíc hlasů. Téměř polovina z nich přišla z evropských zemí, zbytek z ostatních kontinentů. Počet hlasů pro Varšavu je nejvíc v historii hlasování. Druhé místo obsadily Atény s 91 tisíci hlasy. Do první pětky se ještě vešly Maribor, Vídeň a Cittadela. Praha obsadila v hlasování 19. místo. Polsko už zabodovalo v roce 2018, kdy první místo osadila dolnoslezská Vratislav.

Varšava
Foto: Pixabay

Z pevnosti luxusní resort

Montenegro neboli Černá Hora je stále atraktivnější turistickou destinací a s tím souvisí i poptávka po hotelových resortech v segmentu high-end. Mamula, která se právě otevřela hostům, ty nejvyšší požadavky splňuje. Původně pevnost na ostrově Lastavica vybudovaná pro potřeby rakousko-uherské armády má pohnutou minulost, za druhé světové války zde diktátor Mussolini věznil na dva tisíce lidí. Právě tato skutečnost nejprve budila u veřejnosti vášně, zda je vhodné na takovém místě vybudovat hotel. Švýcarský investor se ale nedal odradit a vsadil na unikátní místo s prémiovými službami obklopené romantickými kulisami Boky Kotorské.

Mamula
Foto: Mamula

Autor: Barbora Slavíková Literová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky