kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Rezidenční nemovitosti: Developery brzdí materiál

Rezidenční nemovitosti: Developery brzdí materiál

projekt
Foto: Sekyra Group
Jaké novinky se udály v oblasti rezidenčních nemovitostí?

Velký plán pro Palmovku

Osmihektarový brownfield na Palmovce, největší rozvojové území s širším centru metropole, které majetkově ovládá pražský magistrát, čeká velká proměna. Vzniknout by zde měla nová čtvrť, tvořit ji budou bytové a administrativní budovy s restauracemi, kavárnami, obchody a službami. Redevelopment Palmovky iniciuje Praha prostřednictvím své příspěvkové organizace Pražská developerská společnost. Projekt by měl vznikat v několika etapách do roku 2033.

Palmovka
Foto: ČVUT

Investiční byty ve ztrátě

Výnosy z nájemních bytů v Česku se dále snižují. Index, který sestavuje UniCredit Bank a který představuje čistou roční výnosnost nájemného v ČR, od níž se odečte průměr úrokových sazeb hypoték a vládních dluhopisů, v červnu klesl meziměsíčně o čtyřicet bodů na zápornou hodnotu, minus 3,91 procenta. Zpět do černých čísel by se měly výnosy začít vracet v druhé polovině roku díky zpomalení růstu prodejních cen a zároveň růstu cen pronájmů.

Nový byt, sedmnáct let

Dostupnost bydlení v českém hlavním městě se dál zhoršuje. Na průměrný nový byt by obyvatel Prahy vydělával 17,3 roku, pokud by neměl žádné jiné výdaje. Ve srovnání s loňskem je to téměř o dva a půl roku déle. Vyplývá to z aktuálního Indexu dostupnosti bydlení (CG-Index), který zpracovává Central Group. Ceny bytů dlouhodobě rostou výrazně rychleji než mzdy. Od začátku roku 2015 ceny bytů vzrostly o 136 procent, mzdy jen o 41 procent.

graf
Foto: Estate

Developery brzdí materiál

Nedostatek stavebních materiálů způsobuje stále větší problémy developerským společnostem. Menší developeři kvůli problémům s dodávkami se některých projektů zbavují, část firem výstavbu odkládá na tzv. lepší časy. Zároveň se prodražuje výstavba už probíhající výstavby. Například developer Sekyra Group oznámil, že kvůli inflaci cen stavebních materiálů vzrostou náklady na výstavbu nových čtvrtí na Smíchově a v Karlíně až o miliardy korun.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky