kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Rohan City se stane zeleným centrem Prahy

Rohan City se stane zeleným centrem Prahy

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Sekyra Group
Lokalita na břehu Vltavy, která dlouhé roky patřila mezi ty nejzanedbanější v Praze, se díky revitalizaci stane atraktivním místem pro bydlení, práci i odpočinek. Nynější území Rohanského ostrova bylo až do první poloviny minulého století řečištěm, které bylo později zasypáno. Nově vzniklé plochy se využívaly k průmyslovým a skladovým účelům a časem se z nich stal brownfield protkaný zelení o rozloze téměř 21 hektarů. Jde o území, které snad nejlépe charakterizuje slovo proměna. Ostrov vznikal, měnil se a mizel. Byl tu přístav a poté betonárka. Nyní na nejrozsáhlejších, doposud nevyužívaných pozemcích v sousedství historického jádra města vyroste „zelené centrum Prahy“ Rohan City.

Společnost Sekyra Group zde vybuduje 380 tisíc m2 převážně bytových, ale i administrativních a obchodních ploch. Součástí projektu budou rezidenční věže a nové sídlo společnosti Sekyra Group od architektky Evy Jiřičné. K moderní čtvrti bude patřit i kilometrová pobřežní promenáda určená pro odpočinek a sport, na niž naváže velkoryse koncipovaný park. V budoucnu promenádu propojí lávky s volnočasovým ostrovem. Dle předpokladů bude v nové pražské čtvrti po dokončení bydlet či pracovat 11 tisíc lidí. Celkové investiční náklady projektu dosáhnou 18 miliard korun.

Záměrem je vybudovat novou městskou čtvrť, která bude evokovat autentické prostředí domova a která obnoví důstojnost vztahu města a řeky. To vše v zeleni a v blízkosti srdce metropole. Korzo na břehu řeky, rozsáhlý park i nový volnočasový ostrov budou komunikovat s historickou budovou Invalidovny, což celému rozvíjenému území dodá jedinečný genius loci.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Sekyra Group

Zahájení projektu předcházela třináctiletá příprava, která zahrnovala řadu předběžných studií, projednání s veřejností, jakož i diskuzí s předními světovými urbanisty a významnými architekty. Cílem bylo novou čtvrť organicky začlenit do kontextu původní zástavby Karlína a otevřít mu dveře do 21. století. Také vpřípadě Rohan City byl kladen důraz na bydlení a veřejný prostor, neboť to je to nejcennější, co můžeme městu a jeho obyvatelům nabídnout. Klíčový byl pro Sekyra Group dialog se světoznámým urbanistou Janem Gehlem, ale i myšlenka města krátkých vzdáleností, kde prim mají lidé, nikoli auta. Západní metropole vznikaly jako domovy pro pěší. To vizi Rohan City dodává univerzální charakter, důležitá je kontinuita s původní podstatou městského sídla jako místa svobodného setkávání a sdílení společného prostoru. Jeho kultivace je určující pro všechny projekty Sekyra Group. Tímto přístupem nastavujeme nové standardy rozvoje velkých území, kde se sdílený veřejný prostor skloubí s pocitem domova.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Sekyra Group

Ze stávající cyklostezky vznikne široká promenáda, která naváže na budoucí rozlehlý park, připravovaný ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Chybět nebudou obchody, kavárny, služby, zdravotnická zařízení, plochy pro relaxaci a sport a samozřejmě ani škola. V centrální části území budou mít domy aktivní parter. Ambicí je vytvořit příjemnou čtvrť respektující kritérium dochozí vzdálenosti.

Až polovinu ploch budoucí čtvrti Rohan City budou tvořit parky a veřejná prostranství. Současný neutěšený charakter území nahradí koncept zahradního města, kde zeleň, řeka a příroda obklopí rodící se výstavbu. To vše přispěje ke komfortu obyvatel a k dobrým sousedským vztahům.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Sekyra Group

Faktografie Rohan City

 •  Lokalita: Praha 8, Rohanský ostrov
 • Hrubá podlahová plocha: 380 000 m2
 • Náklady: 18 miliard korun
 • Kapacita: bydlení a pracovní místa pro cca 11 tisíc lidí

Rohan City – 1. etapa

 • Náklady: 2,5 mld. Kč
 • Zahrnuje: 220 bytů ve dvou bytových projektech – Diamanty Karlín a Riviéra Karlín – a dvě kancelářské budovy
 • Aktuální stav projektu: zahájení 2021

Rohan City – 2. etapa

 • Zahrnuje: 500 bytů a tři kancelářské budovy 
 • Participující architektonická studia (1. a 2. etapa):
 • Eva Jiřičná, AI DESIGN, s.r.o.
 • EBM Expert, s.r.o.
 • JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, a.s.
 • Schindler Seko architekti s.r.o.
 • Atelier bod architekti s.r.o.
 • LOXIA a.s.
 • D.N.S. architekti s.r.o.
 • QARTA ARCHITEKTURA s.r.o.
Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Sekyra Group

Jak Sekyra Group mění podobu Prahy

Společnost Sekyra Group působí na českém realitním trhu více než dvacet pět let a v současné době rozvíjí projekty o celkové rozloze přesahující jeden milion metrů čtverečních. Projekty s jejím podpisem mají vždy dlouhodobou vizi a koncentrují se na velká rozvojová území. Firma stojí rovněž za řadou reprezentativních pražských budov. Vybudovala například sídla pro společnosti jako Česká spořitelna, Nestlé, T-Mobile či Skanska. Postavila mimo jiné Národní technickou knihovnu (ocenění Stavba roku 2009). Rovněž postavila či zrekonstruovala okolo 7 000 bytů. Je také jedním ze zakládajících partnerů neziskové organizace Česká rada pro šetrné budovy (Czech Green Building Council).

V současné době kromě jiného realizuje tři významné proměny rozsáhlých pražských brownfieldů v nové čtvrti plné zeleně, založené na principech města krátkých vzdáleností. Plány na projekty Smíchov City, Rohan City a Žižkov City zabraly mnoho let plánování společně s odborníky i veřejností a staly se jedněmi ze symbolů proměny města ve 21. století.

Více informací o developerských projektech Sekyra Group najdete na www.sekyragroup.cz.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky