kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Třetí ročník festivalu Prague Art Week zahájí podzimní uměleckou sezónu

Třetí ročník festivalu Prague Art Week zahájí podzimní uměleckou sezónu

Prague Art Week 2024

Třetí ročník Prague Art Week 24 opět představí to nejlepší z pražských galerií a muzeí umění. Zahájení festivalu proběhne ve čtvrtek 8. září v Centru současného umění DOX společně s vernisáží výstavy jednoho z nejznámějších českých malířů Josefa Bolfa. Navazovat bude čtyřdenní dynamický program, který se uskuteční od čtvrtka 5. do neděle 8. září ve více než třech desítkách vybraných pražských institucí a prostorech věnovaných umění. Všechny události v programu Prague Art Week jsou ve vyhrazených dnech a časech přístupné pro širokou veřejnost zdarma.

Festival Prague Art Week 24 již potřetí zahájí podzimní uměleckou sezonu pestrým programem řady nejrenomovanějších pražských muzeí a uměleckých institucí, soukromých sbírek, vybraných projektových prostorů, uměleckých ateliérů a četných galerií, které budou prezentovat místní uměleckou scénu, ale i hostit umělce a galerie ze zahraničí. Rozsáhlý festivalový program návštěvníkům přináší nejrozmanitější podoby současného umění, od komorních malířských výstav v galeriích přes rozměrné sochařské realizace ve veřejném prostoru až po živé performance. Návštěvníci se mohou těšit například na novou sólovou výstavu Josefa Bolfa v Centru pro současné umění DOX a (mezi)národní milovníci umění ocení možnost shlédnout zde i výstavu KAFKAesque, která přináší reflexi světoznámého díla pražského rodáka Franze Kafky a jeho poetiky v současném výtvarném umění. První ucelenou prezentaci tvorby spisovatelky a fotografky, taktéž pražského původu, Lucie Moholy s názvem Lucia Moholy: Exposures bude k vidění v Kunsthalle Praha. Velkou sólovou výstavou v Museu Kampa se v Praze poprvé bude prezentovat jeden ze světově nejúspěšnějších českých umělců mladé generace, Vojtěch Kovařík.

odhalení Odkolekce, galerie umění pod širým nebem

Na co se můžete těšit? „PAW24 letos opět chystá výstavní program v netradiční lokaci! V programu festivalu, který zveřejníme během června, se objeví pozvánka do nově zrekonstruovaném objektu v úplném centru Prahy. Zde bude k vidění unikátní výstavní projekt věnovaný prezentaci nejmladší generace umělců, PAW Young Sellection, kterou chystají organizátoři ve spolupráci s Galerií Kodl. Dalším z vrcholů programu mimo galerijní prostory bude vystavení jedné z nejzajímavějších českých soukromých sbírek, která v neobvyklém prostředí ožije velmi netradiční formou,” láká za organizátory ředitelka festivalu Lenka Bakešová.

Součástí týdne umění bude opět i program přednášek a debat v Superstudiu. Doprovodný program bude tentokrát zaměřen na oblast kreativního vzdělávání a ponese podtitul EDUcare. Uskuteční se v Centru současného umění DOX, které se této oblasti dlouhodobě a intenzivně věnuje a které bude mít významný podíl na jeho podobě. Další doprovodný program bude možné navštívit i v Národní galerii Praha, ve Velké dvoraně Veletržního paláce a na dalších místech, kde bude probíhat pražské bienále současného umění, které se letos zaměří na vztahy mezi venkovem a městem a s tím související význam a smysl lidské práce. Součástí festivalu budou také VIP eventy a edukativní komentované prohlídky umožňující veřejnosti objevit rozmanitost pražské umělecké scény. Všechny události v programu Prague Art Week jsou ve vyhrazených dnech a časech přístupné pro širokou veřejnost zdarma.

performance Ora et lege II

Pro další informace sledujte platformy Prague Art Week, kde bude postupně odhalen celý zářijový program. K Události PAW24 se můžete přidat na facebooku Prague Art Week, informace lze získat v pravidelném newsletteru a spojit se s festivalem můžete na Instagramu a LinkedIn Prague Art Week.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky