kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Trh průmyslových nemovitostí hlásí boom logistických služeb

Trh průmyslových nemovitostí hlásí boom logistických služeb

Zdroj/foto: Pixabay
Na trhu průmyslových nemovitostí roste zájem o outsourcing logistických služeb. Především díky flexibilitě se zákazníci nemusí dlouhodobě vázat a mohou přizpůsobit rozsah skladování a souvisejících služeb svým aktuálním potřebám. To se ukazuje v dnešní dynamické době jako jedna ze zajímavých konkurenčních výhod. V reakci na tento trend založila 108 AGENCY nové oddělení, které má na starost výhradně zprostředkování logistických služeb.

Český trh s průmyslovými nemovitostmi pociťuje nedostatek skladovacích prostor a je zároveň stále těžší prosadit výstavbu nových hal. Často jí brání jednání s municipalitami a zdlouhavé schvalování povolovacích procesů. Vzhledem k extrémně rychle se vyvíjející době a nejistotě predikovat vývoj, se plánování uskutečňuje nejvýše na několik měsíců dopředu. To vše nahrává poskytovatelům logistických služeb, outsourcingu a schopnosti jednat flexibilně. Firmy se potom mohou více soustředit na hlavní oblast své obchodní činnosti a nemusí už řešit například otázky spojené s nájmem a provozem skladových hal, personálem nebo IT řešením skladového hospodářství.

Celkem je v České republice evidováno v pronajatých i vlastních nemovitostech okolo 4 mil. m2 ploch alokovaných pro logistické služby. Na lokálním trhu působí několik desítek logistických společností. Rozmanité je i zaměření skladových provozů od chladírenského či mrazírenského skladu přes specializované ADR sklady pro zboží nebezpečné povahy až po speciální skladové haly pro logistiku pneumatik. Největší růst pak sledujeme v segmentu tzv. Fulfillment center, které zajišťují logistiku e-shopům pro distribuci koncovým spotřebitelům a poskytují zákazníkům další spektrum služeb v efektivním provozu, například zajištění dopravy, reverzní logistiky nebo platebních systémů.

Skladování a s ním spojené služby je komplexní problematika, která vyžaduje zkušený přístup a odborné znalosti. K 108 AGENCY se tak před již více než rokem připojila Lucie Totzauerová, která  nastoupila na pozici Logistic Services Consultant. Lucie je součástí industriálního oddělení a zabývá se především zprostředkováním logistických služeb pro klienty společnosti. „Díky tomu, že máme rozsáhlý přehled o dění na trhu zprostředkování pronájmu průmyslových prostor, máme také velmi dobré povědomí o poptávkách logistických služeb. Tyto informace propojujeme systematicky dohromady a sledujeme je i v širším kontextu v rámci naší datové základny. Víme proto, které lokality získávají na popularitě a kde naopak poptávka klesá,“ říká Jakub Holec, zakladatel a CEO 108 AGENCY. „Vznik nového oddělení, které řeší pouze zprostředkování logistických služeb, byl logickým krokem. Umožňuje nám reagovat na velmi rychle se vyvíjející potřeby trhu,“ dodává Jakub Holec.

108 AGENCY zprostředkovala za dobu svého působení na českém trhu umístění téměř 84.000 palet. Mezi největší transakce patří 21.000 palet pro LIDL umístěných ve skladu společnosti Prologis v Plzni a 10.000 palet pro stejnou společnost ve skladu Maurice Ward ve Štěnovicích. Další významnou transakcí, která se uskutečnila v loňském roce, bylo umístění 12.000 palet pro Sportisimo u společnosti 4PX.

V rámci zkvalitnění služeb klientům realizovala 108 AGENCY také kompletní redesign portálů Skladuj a Najdikancelářea jejich slovenských mutací. Portály mají nová loga, jsou uživatelsky přívětivější a nabízejí každodenně aktualizovaný obsah o nové nabídky a užitečné informace. Vznikla rovněž samostatná microsite pro vyhledání volných paletových kapacit logistickesluzby.skladuj.cz, která v sobě nově zahrnuje také samostatnou kategorii pro poskytovatele fulfillment služeb.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky