kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » YIT zahájila výstavbu projektu Vesi Hostivař

YIT zahájila výstavbu projektu Vesi Hostivař

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti YIT
V lokalitě Prahy 15 zahájila developerská společnost YIT výstavbu nového projektu Vesi Hostivař. Prodej 208 jednotek apartmánového typu plánuje spustit v nejbližších měsících. Necelý tucet z nich pak navíc speciálně uzpůsobí pro potřeby handicapovaných. Projekt by měl být dokončen ve třetím čtvrtletí roku 2023.

Rezidenční komplex Vesi Hostivař tvoří pět vzájemně propojených domů a vzniká revitalizací bývalého průmyslového areálu pily „Kaplan“. „Před zahájením stavby jsme v souladu s vydaným povolením odstranili skoro desítku chátrajících skladových objektů a betonové areálové komunikace. Zároveň jsme zlikvidovali zbytky stavebních materiálů a hromady odpadků, jež se u rozpadajících hal nahromadily. Část náletových dřevin a několik stromů ve špatném stavu, které prorůstaly i do zanedbaných budov, jsme bohužel byli nuceni pokácet. Nahradíme je ovšem ve velkém počtu novou výsadbou, o niž se následně budeme pečlivě starat,“ uvádí generální ředitel YIT Stavo Marek Lokaj a dodává:

„Při výstavbě postupujeme zcela v souladu s územním plánem, podle nějž je pozemek určený k zastavění. S ohledem na zdejší lokalitu a přírodu kolem Hostivařské přehrady jsme k plánování projektu společně s architekty přistupovali s velkým citem a respektem k místu samému. Například domy jsou kvůli zachování výhledů navrženy jako maximálně pětipodlažní. Naším cílem je zanedbané území kultivovat a přinést oživení do místa, které postrádalo smysluplné využití.“

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti YIT

Projekt s ekologickými prvky

Součástí areálu Vesi Hostivař s 208 jednotkami apartmánového typu se stanou parkové plochy s dostatkem zeleně, chodníky s lavičkami a „promenáda“ podél Košíkovského potoka. „Jelikož ve YIT zodpovědně přistupujeme k ochraně životního prostředí, i do projektu Vesi Hostivař začleníme řadu ekologických prvků. V rámci šetrného zacházení s vodou se v areálu mimo jiné bude pro zalévání přednostně využívat dešťová voda z retenčních nádrží. Mysleli jsme také na obnovitelné zdroje energie, proto se chystáme instalovat fotovoltaickou elektrárnu, která pokryje na místě část spotřeby elektřiny komplexu,“ doplňuje Marek Lokaj.

YIT má zkušenosti s citlivou revitalizací území

Developerská společnost YIT má s revitalizací městských územních celků bohaté zkušenosti. Příkladem úspěšné, téměř dokončené realizace je proměna původního brownfieldu v pražském Hloubětíně v moderní městskou čtvrť. Vznikl zde rezidenční komplex Suomi Hloubětín s parky a spoustou zeleně, s obchody, restauracemi, kavárnami i nová místní infrastruktura. Nechybí dětská hřiště, plochy pro volnočasové aktivity a odpočinková místa pro sousedská a přátelská setkávání. Ve výstavbě je nyní také mateřská školka.

S ohledem na trvalou udržitelnost a šetrnost k přírodě YIT v areálu Suomi Hloubětín vybudovala systém nakládání s dešťovou vodou a revitalizovala část toku říčky Rokytky. Tím přispěla nejen ke zvýšení biodiverzity v lokalitě, ale podpořila i růst okolní vegetace a vytvořila tak příjemné prostředí k odpočinku a trávení volného času. „Získané zkušenosti využijeme také při citlivé revitalizaci zanedbaného území na Praze 15, které proměníme v moderní areál Vesi Hostivař,“ uzavírá Marek Lokaj.

Autor: Roberto Klaus

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky