Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » BMW 5

BMW 5

Zdroj/foto: Se souhlasem BMW
Příchod sedmé generace. Světově nejúspěšnější manažerský sedan BMW řady 5 se v únoru představil s modelem sedmé generace, který potvrzuje jeho suverénní pozici na špičce. Budoucnost je zase o krok blíž.

Únorový přírůstek do portfolia bavorské automobilové ikony vzbuzuje emoce způsobem, jakým to zvládne právě jen BMW se svou německou krví spojující chladnou sílu, úroveň a nekompromisní eleganci. BMW novou pětku charakterizuje jako sportovní manažerský sedan a má pravdu. Distingova-nost jeho linií s dynamicky protaženou siluetou a výraznou přední částí je v perfektně vyváženém poměru spojena s náznakem adrenalinového drivu a vzrušení z jízdy a rozhodně nepotřebuje křičet ostře řezanými křivkami, aby upoutal pozornost.

Formální i dravý

Nové BMW řady 5 působí vyzrále, stylově a má dostatečnou dávku dynami-ky. Formální zevnějšek v každém ohledu kombinuje estetickou vyspělost s funkčností. Co do vnějších rozměrů vozu je novinka mírně větší než její předchůdce – o 36 mm delší, 6 mm širší a o 2 mm vyšší. Rozvor kol dosahuje hodnoty 2 975 mm. Výsledkem je pocit velkorysého prostoru s více místem pro hlavu a nohy, a to i na zadních sedadlech.

Nedostižná dynamika

Koncept lehké konstrukce BMW Efficient Lightweight snižuje pohoto-vostní hmotnost vozu ve srovnání s předchozí generací až o 100 kilogramů. A všichni víme, co znamená lehčí auto na silnici… Konstrukční vlastnosti ještě podporuje skutečnost, že nové BMW řady 5 je aerodynamicky nejefek-tivnějším – a dalo by se říct, že díky tomu i nejefektnějším – modelem BMW v nabídce. Vůz nabízí nedostižnou jízdní dynamiku díky prvkům jako je inteli-gentní pohon všech kol BMW xDrive nebo integrální aktivní řízení. A protože BMW 5 je manažerský sedan a manažer musí umět uvažovat ekonomicky, zájemce jistě potěší i spotřeba snížená o 12 %.

Čtyři srdce

V nabídce jsou čtyři motory – čtyř a šestiválcové motory, vznětové i zážeho-vé – s pohonem zadní nápravy nebo inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive. Systém SCR je standardem u všech vznětových verzí a od března je k dispozici také Plug-in hybridní verze. BMW 530e iPerformance vykazuje celkový výkon 185 kW/252 k a nabízí dojezd 45 kilometrů čistě na elektřinu. Všechny modely kromě BMW 520d přenášejí výkon standardně přes osmistupňovou samočinnou převodovku Steptronic se zmenšeným vnitřním třením a strategií řazení ovlivňovanou navigačními údaji.

Vizuální orientace

V interiéru zaujmou především ovládací prvky. Výjimečný zobrazovací koncept nejnovější generace systému iDrive disponuje 10,25palcovým dotykovým ovládacím displejem s o 70 % větší projekční plochou a plným rozlišením a kromě něj se inteligentní systémy vozu řídí pomocí otočného ovladače, hlasem nebo gesty BMW. Velké ovládací „dlaždice“ zobrazují obsah podkladových menu ve stále se aktualizující podobě a mohou být uspořádány podle přání uživatele. Rozsáhlé portfolio asistenčních systémů představuje další krok v cestě za automatizovaným řízením, například asistent řízení a asistent jízdy v pruzích pracuje do rychlosti až 210 km/h. Dalšími novými jízdními asistenty jsou asistent při změně jízdního pruhu a inteligentní rychlostní asistent začleňující rychlostní omezení do systému automatického udržování rychlosti, pomoc při vyhýbacích manévrech, varování před vozidly přijíždějícími ze strany, varování Priority Warning, asistent jízdy v pruhu s aktivní ochra-nou před nárazem z boku. Displej Key umožňuje využívat funkce, jako je parkování na dálku, s jehož pomocí lze zaparkovat vůz i na velmi úzká parkovací místa.

Zvuk od Bower & Wilkins

Nový koncept odhlučnění interiéru s tlumicí vrstvou integrovanou do čalounění stropu a akustické vrstvy v čelním skle poskytuje ideální prostor pro vychutnání kvalit prostorového audiosystému Bowers & Wilkins Diamond s výškovými reproduktory z čistého syntetického diamantu.

Galerie

Autor: Jitka Krulcová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky