kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Estate umění: Under the Tuscan Sun

Estate umění: Under the Tuscan Sun

Zdroj/foto: Pixabay
Galerie Continua byla založena třemi italskými gentlemany, Mariem Cristiani, Lorenzem Fiaschi a Mauriziem Rigillem v srdci toskánského venkova nedaleko Sieny v roce 1990. Úplně první lokalitou mezinárodně uznávané galerie byly prostory bývalého kina v unikátním historickém městě San Gimignano.

Od té doby výstavní instituce zastupující nejvýznamnější umělce od jmen, jako jsou Daniel Buren, Michelangelo Pistoletto přes Kiki Smith po Ai Weiweie nebo Anisha Kapoora, výrazně expandovala do všech koutů světa. Nejprve v roce 2004 to byl Peking a poté opět nepatrná destinace nedaleko Paříže v Les Moulins. Následně si galeristé vyhlédli nepravděpodobnou kubánskou Havanu. Od té doby však míří do známých metropolí, jako Řím, Paříž nebo São Paolo.

Zdroj/foto: Pixabay

Mezi minulostí a současností

Přesto nadále nejvelkorysejší destinací, co se týká výstavního programu, zůstává původní San Gimignano. Toto městečko je primárně známé svými vysokými středověkými věžemi, které mu propůjčily jeho nezaměnitelný vzhled, a také třeba vinnou odrůdou Vernaccia, která se na místních svazích pěstuje. Turisticky atraktivní zastávka na mapě toskánských atrakcí skýtá mnohé umělecko-historické památky, ale málokdo by čekal, že nabízí i kvalitní nabídku výrazných umělců současnosti. Již zmíněné prostory kina jsou samy o sobě zajímavé, v pojednání site-specifických instalací jsou však ojedinělé. Je to dáno štědrým formátem prostoru s horními galeriemi, menšími chodbami a také zahradou. Momentálně zde vystavuje francouzský umělec JR, který ve své tvorbě tematizuje konfrontaci mezi konkrétní veřejností a jejími komunitami, a vyzývá tak k diskuzi o struktuře a dynamice naší společnosti. Jeho aktuální výstava prezentuje film s názvem Omelia Contadina, jenž měl svoji premiéru na mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách v loňském roce, doplněný o fotografické práce a instalaci v ústředním prostoru.

Zdroj/foto: Pixabay

Až na druhý pohled

Daleko skromnější výstavy, zato v nádherně syrových pokojích v nejvyšším patře místního hotelu přímo na centrálním náměstí, nabízí druhý galerijní prostor. Je to opět nečekaný moment, kdy návštěvník prochází regulérním hotelovým zázemím do posledního poschodí, které nabízí velkolepý pohled na samotné město. Tentokrát je zde k vidění skupinová výstava s názvem Eyes in the Sky s vybranými pracemi od více než desítky umělců, jejichž jmenovatelem je snaha o zachycení nedávné historie a osobních perspektiv, které se ne vždy shodují s oficiální verzí dané události.

Další dva výstavní prostory, které svým charakterem již odpovídají tak zvanému white cube, se nachází přímo na samotném náměstí v přízemí dvou odlišných domů. Jedná se středné velké, čistě zrekonstruované místnosti, kde prezentace současného umění vyznívá očekáváným způsobem v kontextu současné praxe. Letošní léto je věnované čtveřici umělců střední generace – od Itala Giovanniho Ozzola, Kubánce Osvaldo Gonzáleze po dvojici afrických autorek Donnu Kukama a Nandiphe Mntambo.

Zdroj/foto: Pixabay

Všechno souvisí se vším

Galerie Continua nevytváří v toskánské krajině jen výstavy, ale častokrát iniciuje s místní komunitou projekty pro samotný venkov nebo spolupracuje s předními vinařstvími na sběratelských aktivitách a tvorbě unikátních uměleckých sbírek. Klasická dovolená po krásách Toskánska a vinných degustacích v Chianti či Val D’Orcia jistě stojí o obohacení i nebývalý zážitek se současným uměním.

Galerie

Autor: Lucie Drdová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky