kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Gourmet News: La Forme má novou pobočku

Gourmet News: La Forme má novou pobočku

La Forme bakery & café
Foto: La Forme bakery & café
Co nového se událo na gourmet scéně?

Zem

Zem
Foto: Zem

Praha má nový luxusní hotelový přírůstek přímo na Senovážném náměstí. Po několika letech stavebních prací otevřel v bývalém Cukrovarnickém paláci hotel Andaz Prague, který je součástí sítě Hyatt. V budově s bohatou historií zející prázdnotou od krachu Investiční a poštovní banky v roce 2000 se na jaře začala psát nová kapitola. Její součástí je restaurace Zem v přízemí objektu, která je ideální pro pracovní snídaně či byznys obědy. Umístění v centru, možnost parkování i dostupnost městskou hromadnou dopravou hraje novému podniku do karet. Jak se Zem dokáže na pražské gastroscéně etablovat, se teprve ukáže. Sází na vkusný elegantní interiér připomínající kavárny dvacátých let minulého století a lokální suroviny. Českou kuchyni ovšem netradičně kombinuje s kuchyní japonskou, a tak v nabídce najdete vedle grilovaného bůčku také taštičky gyoza s vepřovým masem nebo placku okonomiyaki se zelím a katsuobushi – vločkami ze sušeného fermentovaného uzeného tuňáka bonito. Byznys obědy se tu podávají každý všední den, na poslední neděle v měsíci jsou plánovány tematické brunche.

Senovážné náměstí 976/31, Praha 1-Nové Město

Gemüse Corner Kebab

Gemüse Corner Kebab
Foto: Gemüse Corner Kebab

Oblíbený dřevěný stánek z Podolského nábřeží, u něhož se stály dlouhé fronty na jeden z nejlepších, ne-li nejlepší kebab v Praze, konečně otevřel kamennou provozovnu. Najdete ji na rohu ulic Rumunská a Londýnská nedaleko náměstí I. P. Pavlova. Frontě se nevyhnete v exponovaných hodinách ani tady. Sláva podniku se šíří rychle a už druhý týden po otevření byl přes poledne plný hladových strávníků. Většina z nich si ale brala dürüm nebo sendvič do ruky, takže bylo možné si k jídlu pohodlně sednout. Ze strany Londýnské je před provozovnou i malá zahrádka. Netoužíte-li po sendviči ve speciální housce nebo chlebové placce, vyzkoušejte vše dobré, co Gemüse Corner Kebab nabízí na jednom talíři. Základem je čerstvá a smažená zelenina, tenké křupavé plátky brambor, bulgur nebo rýže a k tomu samozřejmě kuřecí kebab a tři omáčky dle výběru, z nichž vám rozhodně doporučujeme tomatovou a bylinkovou. Mají tu i vlastní pivo, které pro podnik vaří pivovar Ossegg, nebo ayran, aby byl zážitek skutečně autentický. Za vyzkoušení rozhodně stojí i jehněčí köfte.

Rumunská 122, Praha 2-Vinohrady

La Forme bakery & café

La Forme bakery & café
Foto: La Forme bakery & café

Neuplyne měsíc, aby na pražských Vinohradech neotevřel nějaký nový podnik stojící za pozornost. Tentokrát je to druhá pobočka populární bubenečské pekárny a kavárny La Forme. Milovníci lepku tu budou nadšení z baget, pšenično-žitného kváskového chleba, ale především ze sladkého pečiva, pro které se vyplatí vypravit se i ze vzdálenějších čtvrtí. Ať už milujete croissanty čistě máslové, pistáciové, nebo mandlové, všechny tu na vás budou čekat, stejně jako dánské pečivo s různými náplněmi. Vinohradská La Forme je prostorná, světlá a elegantní. Přípravu pečiva můžete pozorovat v proskleném provozu. V zadní klidné části si můžete vychutnat odpolední sladkost u šálku kávy a v plánu jsou i slané sendviče. Pekařská konkurence v okolí náměstí Jiřího z Poděbrad začíná být opravdu nebezpečná.

Krkonošská 14, Praha 2-Vinohrady

Autor: Klára Donathová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky