kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Gourmet News: Na Praze 5 je nová pekárna i burgerárna

Gourmet News: Na Praze 5 je nová pekárna i burgerárna

William Thomas Artisan Bakery
Foto: William Thomas Artisan Bakery
Jaké novinky se udály na gourmet scéně?

William Thomas Artisan Bakery

Na Klamovce, kde dlouhé roky stála socha revolucionářky a bojovnice za práva dělnických žen Jožky Jabůrkové a místní této lokalitě dodnes neřeknou jinak než u Jožky, vyrostl nový bytový dům. V přízemní části orientované do Plzeňské ulice do dáli září řemeslná pekárna William Thomas. Ta je první pražskou provozovnou Tomáše Kadlece a Viléma Ráčka, kteří s křupavým podnikáním začali v Brně, kde mají aktuálně tři pekárny. Z Brna tak do Prahy doputovaly vyhlášené croissanty s náplněmi i bez, bagety (skvělá je třeba ta s černými olivami a tymiánem), malé bábovičky cannelés de Bordeaux a také kroláče, tedy koláče z croissantového těsta. Vyzkoušejte ten s mákem a povidly, ale nestěžujte si, pokud si na něj vytvoříte závislost.

Plzeňská 138, Praha 5

Hell Smoke BBQ

Mikuláš s čerty přinesli na roh Újezdu a Plaské ulice jižanské barbeque připravované naprosto tradičně, tedy bez využití elektřiny a plynu. Tepelnou úpravu pokrmů, které tu můžete ochutnat, zajišťuje kouř a žár z tvrdého dřeva. Texaský a memphiský styl barbeque u nás není zcela běžný, a tak je tento malostranský podnik významným gastropřírůstkem z konce loňského roku. Vyzkoušet můžete dlouze pečená a uzená vepřová i hovězí žebra, hovězí pastrami, trhané krůtí, hovězí i vepřové maso nebo šťavnatá hovězí líčka. Mezi přílohami nesmí chybět coleslaw a místo máslové briošky si můžete dát rýži, pokud se potřebujete vyhnout lepku. Jen vegetariány raději pošleme jinam.

Újezd 8, Praha 5

Flemming’s

Je trochu paradoxní, že jedním z největších znalců italských vín v Česku je Dán Flemming Laugesen, ale proč ne. Vína jsou jeho celoživotní láskou, a ta italská naturální zvlášť. On sám mluví o vínech emotivních, produkovaných bez zbytečné chemie tradičními postupy. Dlouhou dobu bylo jeho jméno spojováno se skupinou La Collezione Riccarda Lucqueho a Ondřeje Rákosníka a malým wine barem Via del Vino v Gurmet pasáži Dlouhá. Teď Flemming přichází s novým obchodem a podnikem umístěným trochu nečekaně v Branickém pivovaru. Za výjimečnými italskými víny i mimořádným zákaznickým servisem se sice budete muset vypravit mimo centrum města, ale cesta bude stát rozhodně za to.

Údolní 212/1, Praha 4

Autor: Klára Donathová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky