kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Gourmet News: Silq se zaměřuje na kuchyni zemí hedvábné stezky

Gourmet News: Silq se zaměřuje na kuchyni zemí hedvábné stezky

Silq
Foto: Silq
Jaké novinky se udály na gourmet scéně?

Supernova Bakehouse

Supernova Bakehouse
Foto: Supernova Bakehouse

Řemeslné pekárny v Praze přibývají jako houby po dešti a najdete je pomalu už v každé čtvrti. Holešovice nejsou výjimkou, ale od konce srpna jsou bohatší o další pekařskou hvězdu. Supernova Bakehouse neskrývá inspiraci slavnou newyorskou pekárnou Supermoon Bakehouse, která klade důraz nejen na vysokou kvalitu pečiva, ale i na designové krabičky. Pražský sortiment je zatím o něco užší, ale krabičky jsou neméně krásné. Krásný je i jednoduchý interiér, ve kterém si bude připadat skoro jako v New Yorku. Vyzkoušejte pistáciový croissant plný sametového krému, máslový croissant, který je z padesáti procent hmotnosti tvořený máslem, nebo cruffin – něco mezi muffinem a croissantem – plněný různými krémy a obalený v cukru. Na podzimní splíny je to ideální lék

Na Zátorách 1, Praha 7-Holešovice

Silq

V budově PPF Gate nedaleko pražského Vítězného náměstí se otevřela restaurace Silq, jejíž název napovídá, že se zaměřuje na kuchyni zemí hedvábné stezky vedoucí z Číny přes střední Asii až do Středomoří. Široce rozkročená nabídka podniku se zaměřuje na exotičtější část cesty, a tak v menu najdete jídla z Japonska, Vietnamu, Indonésie, Singapuru, ale i Maroka či Libanonu. V jednoduchém čistém interiéru můžete ochutnat i knedlíčky dim sum, špízy yakitori, ramen nebo kokosovou laksu. Restaurace je otevřená pouze v době obědů, a míří zejména na zaměstnance kancelářské budovy, ve které se nachází. Nabídka je ale natolik zajímavá a výjimečná, že byste ji neměli nechat bez povšimnutí.

Evropská 2690/17, Praha 6

Pohárek Pavlov

Pohárek Pavlov
Foto: Pohárek Pavlov

Při cestách na jižní Moravu není těžké narazit na dobré víno, ale s jídlem a kávou to může být pořád docela potíž. V poslední době v okolí vinných sklepů vznikají trendy podniky, které myslí i na zmlsanější hosty a snaží se je pohostit stylově. Jedním z nich je i čerstvě otevřený Pohárek Pavlov v nově vybudovaném stavení, které se rozkládá nad dvěma až tři sta let starými sklepy. Nepřekvapivě tu najdete opravdu širokou nabídku lokálních vín, ale k nim také kávu z výjimečné brněnské kavárny a pražírny Industra, čerstvě upečené sladkosti včetně netradiční povidlové bábovky, ale i klasických buchet. Na výběr je také z malých jídel, která se k vínu skvěle hodí, ale nenudí. K chuti přijde domácí pařížský salát s čerstvou houskou nebo si před podnikem můžete opéct špekáček. Nový podnik menu teprve ladí, ale při podzimních toulkách po Moravě se v něm zastavte.

Česká 47, Pavlov

Autor: Klára Donathová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky