kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Komerční nemovitosti: Vliv pandemie na stavební úřady či aktuální situace v Brně

Komerční nemovitosti: Vliv pandemie na stavební úřady či aktuální situace v Brně

Zdroj/foto: Pixabay
Jak postupuje trh komerčních nemovitostí?

Brněnské kanceláře táhne IT a farmacie 

Brněnský kancelářský trh zaznamenal loni rekordní pronájmy prémiových prostor. Většina nově uzavřených smluv se rekrutovala ze sektoru IT a high-tech a sice 55 procent. Koronakrize se na trhu projevila odložením či zpožděním některých jednání, podle analytiků CBRE ale hlavně díky poptávce IT firem obstojí. Stejně jako v Praze ale vzroste poptávka po menších kancelářích. Pandemie neovlivnila ani výstavbu nových kanceláří. Těch v Brně vzniká na 57 000 metrů čtverečních. Ještě letos má být dokončena Vlněna Office Park nebo Areál Slatina Grey Building.

Zdroj/foto: Pixabay

Metrostav mění šéfa

Největší česká stavební firma vyměnila na začátku léta ředitele. Dosavadního dlouholetého šéfa Pavla Piláta vystřídá Jaroslav Heran, který dosud stál v čele jedné z divizí firmy. Pilát podle vyjádření Metrostavu odchází na vlastní žádost. Nový generální ředitel, pětapadesátiletý Jaroslav Heran, pracuje v Metrostavu od absolvování stavební fakulty ČVUT již třicet let.

Praha se blíží kompromisu v Letňanech

Premiér Andrej Babiš a vedení metropole se posunuli v diskusích o využití pozemků v pražských Letňanech. Šéf kabinetu o ně jeví zájem už delší dobu, plánuje na nich postavit úřednickou čtvrť. Dosud ale narážel na odpor Zdeňka Hřiba. Stát by s magistrátem rád do poloviny září podepsal memorandum, které by mělo dosavadní neshody vyřešit. Kromě výstavby v Letňanech nebo směn pozemků by mělo zahrnovat i slib státu přispět městu 60 miliardami na dostavbu vnitřního okruhu. 

Pandemie ochromila stavební úřady

Už tak pomalé povolování nové výstavby v Praze se v průběhu nejostřejší fáze koronakrize ještě zhoršilo. Podle statistik portálu CenovaMapa.org se počet všech rozhodnutí stavebních úřadů během května propadl oproti dubnu o polovinu a meziročně o více než 15 procent. Podle Františka Brože z CenovaMapa.org byla květnová (ne)aktivita úředníků vůbec nejhorší za dobu, co portál tato data sleduje.

Investice do dobrodružství

Letošní léto i podzim se podle očekávání ponesou v duchu boomu v domácím turismu. Pro české podnikatele je to skvělá příležitost pro restart podnikání. Třeba město Most není typickým turistickým cílem, v loňském roce zde však byla otevřena nová atrakce v podobě 3D bludiště s vyhlídkovou věží, která lokální návštěvností výrazně zahýbala. Za touto unikátní stavbou stojí společnost Unipark, jejíž návrhy a realizace zábavních atrakcí patří k nejúspěšnějším na českém trhu. „Město Most od začátku chtělo komerční atrakci. To bylo skvělé, často musíme zastupitele přesvědčovat, že není špatné vybudovat hřiště, které nebude z městské kasy jen brát, ale bude vydělávat alespoň na vlastní provoz. 3D bludiště této velikosti má dobu návratnosti investice okolo tří let,“ uvádí jednatel Uniparku Jan Bezucha a dodává: „Máme vlastní architektonický ateliér a v současné době tvoříme na míru unikátní síťové atrakce, velké zábavní parky s příběhem, vyhlídkové věže, 3D bludiště, lezecké trenažéry, ale i originální dětská hřiště s multimediálními prvky.“ Mezi další práce společnosti patří síťová atrakce Na Větvi v Hradci Králové, 3D bludiště v Hodoníně, Kamzíkova stezka a Dračí hřiště v Hrubé Vodě či lanové centrum Svatý Linhart v Karlových Varech.

Zdroj/foto: Pixabay

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky