kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » KRO Bistro & Bar: Casual novinka na karlínské gourmet scéně

KRO Bistro & Bar: Casual novinka na karlínské gourmet scéně

Zdroj/foto: Se souhlasem KRO Bistro & Bar
KRO Bistro & Bar je nejnovějším, již čtvrtým přírůstkem do rodiny KRO. Podnik se nachází v Karlíně, nedaleko zastávky Křižíkova. Hlavními tvářemi bistra jsou šéfkuchař Václav Kršňák, který dříve působil jako sous-chef v Café Savoy sítě Ambiente, a šéfbarman Pavel Sochor. Ten během pobytu ve Velké Británii pracoval v jednom z top barů světa – Panda & Sons, a po návratu do Česka například pomáhal rozjet Manifesto Market.

Koncept nového karlínského podniku částečně vychází z KRO Kitchen, prim tedy i zde hrají grilovaná kuřata. Oproti pobočce na Jiřího z Poděbrad je tady však nakládají v marinádě inspirované jamajskou kuchyní. Kromě vlastní směsi koření marináda obsahuje ještě limetkovou šťávu a kůru, jarní cibulku, nové koření a papričky habañeros. Místním signature dish je pečené hovězí s křenovou omáčkou, bramborami a pažitkovým olejem. Výtečná, lehká a napěněná křenová omáčka si brzy jistě vydobude podobnou slávu jako kuře na paprice z KRO Kitchen. Na své si však přijdou také vegetariáni – ti mohou vyzkoušet tempeh z cizrny a hrachu, který si v KRO Bistru připravují sami.

Zdroj/foto: Se souhlasem KRO Bistro & Bar

Když se setmí

Zásadní součástí nového podniku je plnohodnotný bar, který KRO Bistro & Bar od původního KRO Kitchen odlišuje především a posouvá podnik na další úroveň. Nápojový lístek kromě standardu v podobě piva a vína obsahuje i řadu míchaných drinků. Jde o twisty na známé klasické koktejly jako Daiquiri či Old Fashioned. Okamžitým hitem karlínské vycházející hvězdy se stala variace na Cosmopolitan s piscem místo tradiční vodky.

Zdroj/foto: Se souhlasem KRO Bistro & Bar

O design podniku se postarali architekti ze studia Neuhāush Hunal, kteří mají na svědomí i podobu KRO Kitchen a KRO Coffee. Pod jejich vedením získal podnik čistý a minimalistický ráz, kterému dominuje otevřená kuchyň s grilem a barový pult. Jediný výraznější prvek nesou stěny, na nichž se promítá grafická identita KRO. Nechybí ani svítidla tvarovaná do podoby blesku, který spojuje všechny pobočky značky. 

Zdroj/foto: Se souhlasem KRO Bistro & Bar

Autor: Filip Turecký

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky