kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Mégane R.S.: Ikona Renault Sport

Mégane R.S.: Ikona Renault Sport

Zdroj/foto: Archiv
Mégane vděčí za svou popularitu a úspěch svým sportovním verzím. V roce 2019 Mégane R.S. oslavil patnáct let své existence. Od roku 2004 se postupně stával nejvýraznějším modelem sportovních hatchbacků s vysokým výkonem. Nový Mégane také zahrnuje dynamické a sportovní verze R.S. a R.S. TROPHY.

Nový Mégane R.S. spoléhá na podvozek Sport a jedinečný motor 1,8l turbo s přímým vstřikováním 300 k (220 kW) jako u verze TROPHY. Tento motor je výsledkem synergií Aliance. Najdeme ho také u Alpine A110. Točivý moment se zvyšuje na 420 Nm (+30 Nm). Toto zvýšení výkonu se projevuje v lepší akceleraci i při vysokých otáčkách, zatímco točivý moment – jeden z nejlepších v této kategorii – poskytuje ještě lepší potěšení z řízení a příjemnější jízdu.

Kromě toho nový výfuk získal u nového Mégane R.S. mechanickou klapku, díky které lze regulovat intenzitu zvukového projevu. Nechybí ani další poznávací znaky R.S. Patří k nim podvozek 4CONTROL, který umožňuje maximální obratnost při zatáčení a stabilitu v rychlých zatáčkách, a nový R.S. Monitor (volitelně), který zobrazuje různé parametry vozidla v reálném čase: zrychlení, brzdění, úhel volantu, fungování systému 4CONTROL, teploty a tlaky apod. 

Nový Mégane R.S. využívá také nové funkce této řady díky integraci nového displeje 9,3’’ a multimediálnímu systému Renault EASY LINK, jakož i nového digitálního 10,2’’ přístrojového štítu TFT. Co se týče asistentů řízení, nový Mégane R.S. je vybaven upozorněním při opuštění jízdního pruhu, adaptivním tempomatem s funkcí Stop & Go (volitelně) a aktivním nouzovým brzděním, obzvláště nápomocným při jízdě ve městě díky detekci přítomnosti chodců.

Zdroj/foto: Archiv

Ostřejší sportovní styl

Nový Mégane R.S. TROPHY byl zamýšlen pro závodní trať. Vyznačuje se exkluzivním podvozkem Cup spojeným s motorem 1,8l turbo o výkonu 300 k. Ve srovnání s podvozkem Sport nového Mégane R.S. se podvozek Cup vyznačuje mechanickým samosvorným diferenciálem Torsen® s omezenou svorností, který poskytuje výhodu lepší trakce při průjezdu zatáčkami. Také je vybaven tlumiči a pružinami, jejichž tuhost byla zvýšena o 25 respektive 30 %, a stabilizátor s vyšší tuhostí o 10 % ve srovnání s Mégane R.S.

Nový Mégane R.S. TROPHY si zachovává přední brzdové kotouče z dvojitého materiálu. Jsou lehčí, ale zároveň účinnější, díky lepšímu odvádění tepla při intenzivním používání, čímž se optimalizuje jejich výdrž. Červené třmeny Brembo® jsou stále přítomny a vizuálně odlišují tuto verzi, stejně jako nápis TROPHY na F1 liště v předním nárazníku a specifické disky 19 „Jerez (standard) a Fuji Light (volitelně).

Sportovní prostředí interiéru v provedení alcantara bylo modernizováno díky nové harmonii červené a šedé. Sedadla Recaro jsou sportovnější a nabízejí se jako exkluzivní volitelný doplněk této verze TROPHY.

Zdroj/foto: Archiv

3 rekordy Mégane R.S. TROPHY

V roce 2019 limitovaná série Mégane R.S. TROPHY-R překonala okruhový rekord na třech výjimečných okruzích: slavném Nordschleife v Nürburgringu, Spa-Francorchamps a Suzuka. Což je přesvědčivý důkaz velkého výkonu této nejradikálnější verze řady Mégane R.S.

Megane R.S. TROPHY-R získal v roce 2019 3 prestižní ceny:

  • Performance Car of the Year – Top Gear
  • Sportovní vůz roku – Echappement
  • Sportovní vůz roku – Argus

Galerie

Autor: redakce Estate.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky