kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Na prodej Newyorský townhouse Eleanor Roosevelt

Na prodej Newyorský townhouse Eleanor Roosevelt

Proč si kupovat byt, když člověk může investovat do místa, kde se psaly dějiny? Pětipatrový dům na Upper East Side, v němž jedna z nejvlivnějších žen Spojených států přijímala Johna Kennedyho nebo Indiru Gándhí, je od února opět na trhu.

Historická budova se stopadesátiletou historií stojí ve čtvrti, kterou obývají známé osobnosti, nečekejte však okázalé bydlení populární celebrity. Americká politička, diplomatka a feministka Eleanor Roosevelt, jež v krušném období mezi lety 1933 a 1945 zastávala funkci první dámy USA, mu totiž vdechla svoji elegantní osobnost. Ta na vás dýchne z každého interiéru na pěti patrech o celkové výměře 485 metrů čtverečních. Rezidence se vrátila na trh po delší pauze, a to s cenovkou třináct a půl milionů dolarů, což je zhruba tři sta milionů korun. Dům se prodal už v roce 2011 za devět a půl milionů dolarů, cílem však byla především rekonstrukce v hodnotě dvou milionů. Aktuální cena se tak může zdát příliš vysoká, ještě před čtyrmi lety ale dosahovala závratných osmnácti milionů.

Od vchodu až na terasu

Exteriér budovy zaujme hned na první pohled červenými cihlami, které jsou pro tuto část New Yorku charakteristické. Nechybí ani klasické kamenné sloupy rámující dva vchody, z nichž jeden je služební. Samotný dům je rozdělen na část osobní a společenskou, ale své prostory má tady vyhrazené také personál. Rezidence nabízí celkem čtyři ložnice, z nichž každá má k dispozici vlastní koupelnu. Najít krb tu netrvá dlouho – na pěti patrech domu se jich nachází rovných šest. Nenechte se od investice odradit počtem podlaží, výtah totiž obyvatele domu pohodlně dopraví od vchodu až na moderní střešní terasu, jež je jako dělaná na odpolední cocktail party nebo horké newyorské noci. Dechberoucí výhled na metropoli neomrzí méně frekventované návštěvy ani nové majitele, kteří se vyhlídkou mohou kochat celý den.

Umění každého detailu

Všechny části domu se pyšní zařízením v tradičním stylu, jenž je kvůli spoustě použitého dřeva a kůže laděn do hnědé, a to zejména do hřejivých koňakových odstínů. Vyřezávané reliéfy zdobí schodiště, stropy a dokonce i celé zdi. Kromě propracovaných dekorací zaujmou i klenuté vchody, jež užitným částem přidávají na estetické hodnotě. Hned po vstupu do domu člověka odzbrojí umělecky ztvárněné tapety od dekorativní dílny Iksel. Zatímco osvětlení v podobě svícnů a dřevěný viktoriánský strop s maximalistickým reliéfem na sebe strhávají pozornost, tmavě zabarvená mramorová podlaha dotváří atmosféru interiéru. V prvních dvou patrech, která jsou určeny k příjímání návštěv, nechybí ani krb. Pánský odstín hnědé hraje prim v navazujícím salonku, kde můžete vést nekonečné hovory, ale stejně dobře se tu podepisují i smlouvy a vytvářejí nové kontakty. Tmavé tóny mramoru, kůže a dřeva jsou na obchodní jednání přímo určené. Ani bohatě zdobený koberec zde nepřidává na jemnosti – o ní se postarají spíše čerstvé květiny v křišťálových vázách či lampy v neutrálních tónech bílé.

V sídle vizionářů

V salónku stačí otevřít prosklené francouzské dveře a ocitnete se v zahradě s kamennou fontánou. Ve stejném poschodí se nacházejí také jídelna s krbem, studovna, prosklená kuchyň, ale i druhý obývací pokoj, z nějž je možné vejít na terasu s kovovým zábradlím. Třetímu a čtvrtému patru dominují dvě master suits, jejichž do modra laděné textilie hravě oživují interiér. Počítejte také s barem, krbem a samozřejmě i luxusní koupelnou s volně stojící vanou na nožičkách. Do pátého patra vedou oddělené schody a ani na výše položených úrovních domu nechybí dvě prostorné ložnice s krbem, ačkoli jedna z místností je momentálně zařízena jako čítárna. Zajímavým řešením oplývá i sklepní zázemí, jež disponuje koupelnou a prádelnou, jíž můžete snadno přeměnit třeba na posilovnu, či domácí kino. Doporučujeme zaměřit se na kreativní část vaší osobnosti – Eleanor Roosevelt byla velmi inspirativní ženou, která ve svém domě hostila prominenty politické i kulturní scény a její newyorská rezidence je tak plná tvůrčích zákoutí. Jako kdyby byl tento townhouse předurčen k uskutečňování vizí, jež budou hýbat světem.

Autor: Lenka Komrsková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky