kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Royal Comfort: Jak vybrat matraci pro nejkvalitnější spánek

Royal Comfort: Jak vybrat matraci pro nejkvalitnější spánek

Zdroj/foto: Archiv
V posteli trávíme v průměru třetinu svého života. Investice do kvalitní matrace tak patří k těm nejdůležitějším při zařizování interiéru. Také byste měli myslet na to, že matraci je z hygienických důvodů vhodné vyměnit po osmi až deseti letech. Možná máte právě teď nejvyšší čas...

Lidé mnohdy věnují více pozornosti výběru samotné postele než toho nejdůležitějšího – matrace. Matrace poskytuje při spánku tělu oporu, jedině tak může organismus efektivně regenerovat. A protože každý z nás máme specifické potřeby, musíme na to myslet i při výběru matrace.

 Jak se při výběru nespálit

Správná matrace by měla v první řadě dokonale kopírovat naše tělo. O to se stará pevné pružinové jádro složené z taštičkových pružin. Pružinový systém zajišťuje optimální polohu páteře při spánku. Aby matrace dobře sloužila, je zapotřebí správně vybrat její tvrdost (tuhost) a velikost. Zatímco tvrdost se odvíjí od hmotnosti člověka a jeho polohy ve spánku, pro velikost je určující výška. Matrace by na délku měla mít o 20 až 25 cm více, než je vaše výška. Šířka už je věcí osobních preferencí, ideál pro jednolůžko je hodnota 90 cm. Optimální výška matrace je 15 cm, starším lidem se doporučuje minimálně ještě o 5 cm vyšší. Lidé s nižší váhou si mohou dopřát měkčí matrace, osoby s vyšší hmotností by však měly volit tvrdší, protože jedině ty poskytnou tělu dostatečnou oporu. Co se týče polohy ve spánku, měkčí a středně tvrdé matrace jsou vhodné pro spaní na boku. Tělu se dostatečně připůsobí, ale zároveň se postarají o potřebnou oporu. Ti, kteří spí na břiše nebo často střídají polohy, ocení středně tvrdou matraci – zajistí tělo ve vodorovné poloze a přizpůsobí se mu. Pro spánek na zádech je ideální vyšší tuhost. Rovnoměrně rozloží vaši váhu a zabrání propadání, například v oblasti v bederní páteře.

Zdroj/foto: Archiv

Pozor na neuvážené nákupy

Matrace rozhodně není záležitostí, kterou byste měli kupovat naslepo. Při výběru je důležitá osobní zkušenost a subjektivní pocit pohodlí. Než matraci koupíte, dopřejte si na ní klidně i pár desítek minut vleže a vyzkoušejte všechny polohy – zejména ty, v nichž spíte nejčastěji. Pro dosažení maximálního komfortu lze matraci doplnit ještě tzv. topperem (svrchní matrací). Při výběru věnujte pozornost také možnostem údržby a pokud můžete, dejte přednost přírodním materiálům. V každém případě se vyplatí poradit se s oborníkem. Vaše dotazy rádi a ochotně zodpoví specialisté značky Royal Comfort. Více se dozvíte na webových stránkách Royal Comfort.

Galerie

Autor: Redakce Estate.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky