kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Světová muzea vystavují díla online

Světová muzea vystavují díla online

Ač současná doba těsně svírá společenský i kulturní život, řada kulturních institucí jde vstříc svým návštěvníkům a dává k dispozici největší světové sbírky umění online a zdarma. Z bezpečí a pohodlí domova se tak otevřely dveře například do vatikánské Sixtinské kaple, newyorského Guggenheimova muzea nebo pařížského Museé d’Orsay, kde vystavují nejvýznačnější impresionisty.

Galleria degli Uffizi, Florencie

Dostat se do nejnavštěvovanější galerie ve Florencii v Paláci Uffizi běžně zabere i mnoho hodin čekání – ne tak v těchto dnech. Do jednoho z nejstarších evropských muzeí vábí především Tizianova Venuše Urbinská a Zrození Venuše Sandra Botticelliho. Sbírky ale nabízejí výtvarnou tvorbu od antického Říma po období baroka. Mezi autory děl jsou třeba Raffael Santi, Peter Paul Rubens, Leonardo da Vinci, Caravaggio nebo Rembrandt. Kurátoři odvedli vynikající práci a nabízejí online zevrubně komentované a ucelené okruhy, například Dantovské výjevy. Každý obraz či sochu je možné výrazně přiblížit, a tak prostudovat detaily díla.

Zdroj/foto: Pixabay

Guggenheim Museum, New York

Online kolekce manhattanského muzea na Páté Avenue ohromí zraky virtuálních návštěvníků více než sedmnácti sty uměleckými díly. Na rozdíl od jiných kulturních institucí ale Guggenheim nerozděluje umění do oddělení definovaných specifickými érami. Virtuální prostory skrývají fantastické kolekce postmoderního i konceptuálního umění, k vidění jsou například dvě stovky fotografií a objektů kontroverzního fotografa Roberta Mapplethorpa, obrazy Joana Miró, Oskara Kokoschky či unikátní sbírka minimalistického umění pocházející od Giuseppeho Panzy di Biumo.

Zdroj/foto: Pixabay

Museé d’Orsay, Paříž

Nechat se oslnit proslulými Modrými lekníny Clauda Moneta nebo zkusit vydržet pohled na upřený zrak autoportrétu Vincenta van Gogha? Díky pařížskému muzeu, jež oplývá největší sbírkou impresionistických a postimpresionistických maleb převážně francouzských malířů, zažijete oboje. Na jeden klik se ocitnete na levém břehu Seiny v působivé budově bývalého nádraží d’Orsay, na jehož minulost upozorňují velké nádražní hodiny, a v interaktivní prohlídce se projdete galeriemi, na nichž se střídají veledíla od Paula Cézanna, Edgara Degase, Paula Gaugina či Augusta Renoira.

Zdroj/foto: Pixabay

Britské muzeum, Londýn

Přes osm milionů exponátů ze všech kontinentů i rozsáhlý průřez civilizacemi světa je k dispozici díky virtuálním exkurzím v prostorách a expozicích Britského muzea. Důvodů podívat se z pohodlí domova do muzea, jehož brány se veřejnosti otevřely jako svého druhu první na světě už v roce 1759, je celá řada, od opulentní sbírky starověkého Egypta, kde si prohlédnete mumii královny Kleopatry či proslulou Rosettskou desku, díky níž byly rozluštěny hieroglyfy, přes nejstarší evropské sklo. Nechybí ani takzvaná Portlandská váza z antického Řecka či artefakty daleké Oceánie.

Zdroj/foto: Pixabay

Sixtinská kaple, Vatikán

Podniknout návštěvu do jednoho z nejvýznamnějších svatostánků a zhlédnout fresku Poslední soud od Michelangela, a to bez únavných front a zdlouhavého čekání, lze zažít díky Vatikánským muzeím. To zpřístupnilo detailní online prohlídku Sixtinské kaple nacházející se na sever od Baziliky svatého Petra. Stavba z patnáctého století je už věky obdivována pro své rozsáhlé vnitřní fresky, jejichž autory byli nejdůležitější renesanční umělci. Patřil mezi ně zmíněný Michelangelo nebo Sandro Botticelli.

Zdroj/foto: Pixabay

Autor: Adéla Rusňáková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky